Okolice Łodzi


sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » wtorek, 29 listopada 2016, 16:20

Dzisiejsza krótka wyprawa do lasu potwierdziła dobry stan boczniaków:

Co więcej przy obecnych warunkach pogodowych udało mi się wypatrzeć znacznie więcej "hub" na tej samej trasie, choćby coś takiego:

Wydaje mi się więc, że śnieg nie przeszkadza a wręcz czasami ułatwia wypatrywanie grzybków na drzewach :D Trzeba tylko wypatrywać charakterystycznych "śnieżnych czapeczek" :D

P.S. Czy ktoś wie, czemu moje zdjątka otwierają się jednocześnie w nowym oknie, co ja robię nie tak, że niem mam takiej ładnej galerii, jak niektórzy ? :(


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Paweł » wtorek, 29 listopada 2016, 17:32

sectroyer pisze:QR_BBPOST czemu moje zdjątka otwierają się jednocześnie w nowym oknie
Zapewne tak reaguje system Foto na adresy Twoich :fotka: :fotka: , które nadają się jedynie do systemu url - img Obrazek Adresy Twoich :fotka: :fotka: różnią się tylko ... 2d1.jpg --- 2d1.th.jpg :zhm:



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » wtorek, 29 listopada 2016, 17:39

No właśnie tak, wrzucam na vpx.pl. A wy jak wrzucacie by mieć takie ładne galerie ?


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Paweł » wtorek, 29 listopada 2016, 17:45

[ref]sectroyer[/ref], każdy ma galerię na na Forum . W kontaktowaniu - globusik. Założyć można po przejściu procedury -> http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?f=81&t=14482


Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Krakus » wtorek, 29 listopada 2016, 18:24

[ref]sectroyer[/ref], fajne te białe czapeczki :D Mam nadzieję, że w weekend znajdę trochę czasu, by poszwędać się po lesie, bo coraz bardziej się jaram na myśl o moim boczniakowym debiucie... jeśli do niego w ogóle dojdzie :P

Ale nie ma też co ukrywać. Mniej więcej trzeba wiedzieć, gdzie mogą one rosnąć, mieć swoje miejsca, bo można przejść duży niewłaściwy las i na nic się zdadzą te czapeczki :P Ale to pewnie kwestia znalezienia pierwszego stanowiska, by nauczyć się je dostrzegać.
sectroyer pisze:QR_BBPOST
P.S. Czy ktoś wie, czemu moje zdjątka otwierają się jednocześnie w nowym oknie, co ja robię nie tak, że niem mam takiej ładnej galerii, jak niektórzy ? :(
No wstawianie fot na tego typu portalach jest mega uciążliwe i czasochłonne, gdy chcesz wrzucić np. kilkadziesiąt zdjęć. Powinni wymyślić sposób, by do galerii załączać jednocześnie wiele zdjęć, a nie po jednym. Później wstawianie na forum też powinno być łatwiejsze, a nie milion operacji kopiuj-wklej, chociaż w tym przypadku byłoby już trudniej coś wykombinować, by układać treść postu poprzecinany zdjęciami.

Ale ważne, że w ogóle istnieje takie miejsce, gdzie grzybnięci mówią wspólnym językiem :P


Awatar użytkownika

dariusz64
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1878
Rejestracja: czwartek, 28 kwietnia 2011, 17:41
Imię: Dariusz
Ulubione grzyby: Wszystkie ładne są
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 100 razy
Pochwalony: 1450 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: dariusz64 » wtorek, 29 listopada 2016, 18:33

[ref]sectroyer[/ref], :brawo: :ok:
Kilka fotek z niedzielnego spaceru :)
Miały być jeszcze boczniaki ale ktoś mnie wyprzedził :(



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » wtorek, 29 listopada 2016, 23:57

Paweł pisze:QR_BBPOST [ref]sectroyer[/ref], każdy ma galerię na na Forum . W kontaktowaniu - globusik. Założyć można po przejściu procedury -> http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?f=81&t=14482
Poprosiłem o aktywację, zobaczymy, co z tego wyjdzie :)
Krakus pisze: Ale nie ma też co ukrywać. Mniej więcej trzeba wiedzieć, gdzie mogą one rosnąć, mieć swoje miejsca, bo można przejść duży niewłaściwy las i na nic się zdadzą te czapeczki :P Ale to pewnie kwestia znalezienia pierwszego stanowiska, by nauczyć się je dostrzegać.
E tam, to moje pierwsze boczniaki (no licząc jeszcze jedną "mini miejscówkę" drugie ;)) i jakoś je znalazłem :) Na razie na długie spacery nie mam sił i zdrowia, ale jak tylko dojdę do siebie to zrobię sobie dłuższy spacer po dwóch mieszanych lasach i nastawiam się, że "coś znajdę", kto szuka nie błądzi ;)
dariusz64 pisze:QR_BBPOST [ref]sectroyer[/ref], :brawo: :ok:
Kilka fotek z niedzielnego spaceru :)
Miały być jeszcze boczniaki ale ktoś mnie wyprzedził :(
Dzięki, ale to tobie: :jupi: :brawo:

Aż Ci zazdroszczę takich miejscówek te dwie wcześniej to moje na razie JEDYNE zimówki, jakie znalazłem :D A uszaka jeszcze w życiu nie spotkałem ;) Ale fajnie, że już są :) Bałem się, że jeszcze "nie zakwitły" ;)
Krakus pisze: No wstawianie fot na tego typu portalach jest mega uciążliwe i czasochłonne, gdy chcesz wrzucić np. kilkadziesiąt zdjęć. Powinni wymyślić sposób, by do galerii załączać jednocześnie wiele zdjęć, a nie po jednym. Później wstawianie na forum też powinno być łatwiejsze, a nie milion operacji kopiuj-wklej, chociaż w tym przypadku byłoby już trudniej coś wykombinować, by układać treść postu poprzecinany zdjęciami.
Jak tylko rozgryzę, jak oni robią takie fajne galerie, to coś postaram się wykombinować. Mam dojścia do gości od vpx.pl i mógłbym poprosić, by zrobili coś pod nasze forum, ale muszę wiedzieć, co i jak i czemu nie działa :D



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » środa, 30 listopada 2016, 00:12

Paweł pisze:QR_BBPOST
sectroyer pisze:QR_BBPOST czemu moje zdjątka otwierają się jednocześnie w nowym oknie
Zapewne tak reaguje system Foto na adresy Twoich :fotka: :fotka: , które nadają się jedynie do systemu url - img Obrazek Adresy Twoich :fotka: :fotka: różnią się tylko ... 2d1.jpg --- 2d1.th.jpg :zhm:
Ale nawet ja wrzucę dwa różne pliki przykładowo:

Kod: Zaznacz cały

[foto=http://vpx.pl/i/2016/11/29/0-weu-d2-f3ad01c00e0744718f7cd1147c721fed.jpg]http://vpx.pl/i/2016/11/29/0-weu-d2-fd795d32dc568caa4f9606d7dacfed70.jpg[/foto]
To i tak otwiera nową stronę, coś tu jest nie tak i chyba to jest jakiś błąd, co trzeba by naprawić :(


Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: hittmanka » środa, 30 listopada 2016, 00:18

[ref]sectroyer[/ref], poczekaj na aktywację galerii... jak tam wrzucisz fotki a potem przez przycisk foto do postu to będzie ok ;)


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Krakus » środa, 30 listopada 2016, 07:57

dariusz64, rewelacja :!: :brawo: :ok:

Wstawiacie foty wszystkich tych grzybków, na które i ja postaram się zapolować :P


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Paweł » środa, 30 listopada 2016, 08:53

sectroyer pisze:QR_BBPOST KOD: ZAZNACZ CAŁY[foto=http://...
Paweł pisze:QR_BBPOST które nadają się jedynie do systemu url - img

Kod: Zaznacz cały

[url=http://vpx.pl/i/2016/11/29/0-weu-d3-ca3f3b0c81da76cc372ec9ecc4d2c2d1.jpg][img]http://vpx.pl/i/2016/11/29/0-weu-d3-ca3f3b0c81da76cc372ec9ecc4d2c2d1.th.jpg[/img][/url]



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » środa, 30 listopada 2016, 11:33

Hmm, no miałem nadzieję, że uda się wykorzystać vpx z tą opcją "foto" :) W każdym razie nadal coś nie umiem. Mam już galerię, wgrałem sobie gallery remote i ładnie mi fotki wrzucił, klikam foto i nadal mam "link do zdjęcia, link do miniaturki". Nie mogę wybrać, ani nic... Wy ręcznie wklepujecie te adresy z gallerii(I skąd je wziąć?), czy jak?


Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: hittmanka » środa, 30 listopada 2016, 11:41

sectroyer pisze:QR_BBPOST Wy ręcznie wklepujecie te adresy z gallerii(I skąd je wziąć?), czy jak?
jak masz już fotki w galerii to prawym klikasz na miniaturkę i wybierasz"kopiuj adres obrazu" , klikasz na "foto" i wklejasz to w pierwszą linijkę.... potem otwierasz to zdjęcie i znowu prawym "kopiuj adres obrazu" i wklejasz w drugą linijkę i ok. trochę to skomplikowane ale szybko się przyzwyczaisz :)


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...

sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » środa, 30 listopada 2016, 13:20

hittmanka pisze: jak masz już fotki w galerii to prawym klikasz na miniaturkę i wybierasz"kopiuj adres obrazu" , klikasz na "foto" i wklejasz to w pierwszą linijkę.... potem otwierasz to zdjęcie i znowu prawym "kopiuj adres obrazu" i wklejasz w drugą linijkę i ok. trochę to skomplikowane ale szybko się przyzwyczaisz :)
Nie, nie przyzwyczaję się :nie: Muszę sprawę przemyśleć, ale zrobię wam do tego jakiegoś "toola" :) Do wgrywania wystarczy to: gallery remote. Można sobie uploadować fotki z dysku, wiele naraz, zmieniać rozmiar od razu, obracać itp. itd. Może nie jest to najładniejszy program na świecie, ale swoje robi... Ale do galerii muszę coś zrobić :)


Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Krakus » czwartek, 1 grudnia 2016, 11:37

Wlasnie jestem w podrozy sluzbowej kolo Sieradza i zatrzymalem sie na chwile rozprostowac nogi i zaledwie w ciagu 5 minut dostrzeglem w zagajniku sosnowym z 6-7 gatunkow grzybow blaszkowych, w tym moja pierwsza w zyciu wodniche pozna :jupi: Na bank to ona, juz wiem jak wyglada :D Nie focilem, nie zbieralem, ale widac ze snieg w lasach stopnial i wciaz sa jakies grzyby, wiec juz nie moge doczekac sie soboty :jupi:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat