Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » poniedziałek, 21 września 2015, 11:20

seven717 pisze:Nie chce siać plotek ale z tego co mi wiadomo to prawdziwki do Wrocławia przyjechały z Zachodniopomorskiego :)
Całkiem możliwe. U nas kwitnie handel grzybami z Ukrainy, nie pierwszy rok zresztą. Ale nie chodzi mi o te sprzedawane na rynkach (tam też bywają ukraińskie), tylko o te sprzedawane w podwłodawskich lasach przy głównej trasie. Każdy potencjalny klient myśli, że to są grzyby właśnie z tych lasów, no bo niby sakąd by miały być... :) Ale nie zawsze tak jest :nie: :)
Klientowi ma się wydawać, że jak siedzi pod lasem jakaś pani z pełnymi koszykami, to na pewno ma grzyby z tego lasu za jej plecami i do tego na pewno są świeżuteńkie. Nic bardziej mylnego... :)


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » wtorek, 22 września 2015, 00:01

walker pisze: jest szansa, że w najbliższym czasie można będzie uzupełnić zapasy
I to duża szansa, w lasach milickich można już znaleść takie rodzinki Obrazek zdjęcie z sobotniego wypadu do lasu.



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » wtorek, 22 września 2015, 08:52

Lejesz miód na me serce :D Do Milicza mam niedaleko ;)



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » środa, 23 września 2015, 14:23

Byłem, zobaczyłem. Czekam na dalsze opady. Fotki w fotorelacjach. Trzeba było po bagnistych krzakach połazić ale na sosik jest :ok:


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » sobota, 26 września 2015, 08:08

Też dostałem cynk, że coś się zaczęło pokazywać ☺
Gali pisze: I to duża szansa, w lasach milickich można już znaleść takie rodzinki Obrazek zdjęcie z sobotniego wypadu do lasu.
A jak tam opieńkowe miejscówki?



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » sobota, 26 września 2015, 09:56

Opieńki już się pojawiają. Pierwsze trafiły na patelnię z jajecznicą :D
Obrazek



osiem97
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 10:48
Ulubione grzyby: podgrzybek
Pochwalił: 1 raz

Wrocek i okolice

Post autor: osiem97 » poniedziałek, 28 września 2015, 06:55

Witam wszystkich optymistów,po doniesieniach w necie w sobotę objechałem lasy w okolicach Drołtowic (masa ludzi w lesie) marne wyniki kilka podgrzybków,Gola wielka (też duża frekwencja )również tylko kilka podgrzybków,lasy pomiędzy Sosnówką a Miodarami (grzybiarzy mało) grzybów jeszcze mniej,kilka maślaków,dwa podgrzybki,w lesie sucho,mchy czekają na deszcz (ja też) :witam:


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » poniedziałek, 28 września 2015, 07:37

Byłem wczoraj na spacerze w lesie koło Lubina, nie był to wyjazd w poszukiwaniu grzybów ale nie mogłem się powstrzymać i oczywiście pochodziłem trochę za nimi :) ogólnie w tamtym rejonie grzybów brak, udało się tylko znaleźć ze dwie garście maślaków, które również wylądowały w jajecznicy :D
pablowolf14 pisze:Opieńki już się pojawiają. Pierwsze trafiły na patelnię z jajecznicą :D
A możesz zdradzić w jakich rejonach zbierałeś? Ja mam swoją opieńkową miejscówkę koło Twardogóry i tak się zastanawiam czy nie podjechać któregoś dnia po pracy :)



osiem97
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 10:48
Ulubione grzyby: podgrzybek
Pochwalił: 1 raz

Post autor: osiem97 » poniedziałek, 28 września 2015, 07:59

Pierwszy postój zrobiłem przed samymi Drołtowicami,jadąc od strony Oleśnicy po lewej stronie,tylko tam było wolne miejsce do zaparkowania,drugi postój zrobiłem po minięciu Goli wielkiej,zaraz za miejscowośćią jest ostry zakręt w lewo,a po prawej stronie spory parking leśny,lasy pomiędzy Sosnówką a Miodarami raczej znasz



osiem97
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 10:48
Ulubione grzyby: podgrzybek
Pochwalił: 1 raz

Post autor: osiem97 » poniedziałek, 28 września 2015, 08:00

walker pisze:Byłem wczoraj na spacerze w lesie koło Lubina, nie był to wyjazd w poszukiwaniu grzybów ale nie mogłem się powstrzymać i oczywiście pochodziłem trochę za nimi :) ogólnie w tamtym rejonie grzybów brak, udało się tylko znaleźć ze dwie garście maślaków, które również wylądowały w jajecznicy :D
pablowolf14 pisze:Opieńki już się pojawiają. Pierwsze trafiły na patelnię z jajecznicą :D
A możesz zdradzić w jakich rejonach zbierałeś? Ja mam swoją opieńkową miejscówkę koło Twardogóry i tak się zastanawiam czy nie podjechać któregoś dnia po pracy :)
,,,,,sorki,pytanie nie było do mnie chyba.. :papa:



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » poniedziałek, 28 września 2015, 08:54

walker pisze:A możesz zdradzić w jakich rejonach zbierałeś? Ja mam swoją opieńkową miejscówkę koło Twardogóry i tak się zastanawiam czy nie podjechać któregoś dnia po pracy
Sułów, okolice Milicza. Rosły tuż przy stawie i rzece. Dużo wilgoci ale grzybków mało. Ot tak na jajecznicę ;)
Obrazek



seven717
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 08:26
Ulubione grzyby: Podgrzybki
Pochwalony: 5 razy

Post autor: seven717 » poniedziałek, 28 września 2015, 09:11

Po raz kolejny wybrałem się w okolice Zawonii i po raz kolejny tylko i wyłącznie kanie. Niestety ale odpuszczam już te lasy i kolejny wekkend próbuje w lasach w okolicy Chocianowa .
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » poniedziałek, 28 września 2015, 13:13

pablowolf14 pisze: Sułów, okolice Milicza. Rosły tuż przy stawie i rzece. Dużo wilgoci ale grzybków mało. Ot tak na jajecznicę ;)
Ja jeżdżę do miejscowości Kamień między Myśliborzem, a Goszczem, tam też jest rzeczka i ogólnie podmokły teren. Na weekend wybiorę się w tamte rejony to dam znać czy coś się ruszyło :)
osiem97 pisze:,,,,,sorki,pytanie nie było do mnie chyba.. :papa:
Spoko, przynajmniej wiem, że okolice Oleśnicy trzeba sobie na razie odpuścić :)


Awatar użytkownika

Anula20
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2007, 18:33
Ulubione grzyby: borowiki, szczególnie ceglastopore; kanie, kurki, podgrzybki, kozaki, maślaki i inne jadalne :D
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Anula20 » wtorek, 29 września 2015, 19:00

Ja mogę się pochwalić sukcesem :) :grzyb1:
Wczoraj uzbierałyśmy z mamą 2 pełne kosze i 2 siatki grzybów. Najwięcej było opieniek, znalazłyśmy też sporo kań, maślaków, zajączków, podgrzybków, 5 borowików, ok 10 kozaków i tyle samo sitaków. Grzyby raczej wyrośnięte, ale na marynatę poszła większość opieniek i maślaków, do tego wszystkie sitaki i trochę maślaków.
Grzybobranie odbyło się w okolicach Międzyborza Sycowskiego, Twardogóry.

Obrazek
http://zapodaj.net/fb87570851f1d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » środa, 30 września 2015, 07:48

Anula20 pisze:Ja mogę się pochwalić sukcesem :)
No gratulacje :) aż mi się oczy śmieją do tej fotki :) mam nadzieję, że w niedzielę uda mi się wyskoczyć do lasu i też coś nazbieram :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat