Okolice Rzeszowa

Awatar użytkownika

Mefiu
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3223
Rejestracja: niedziela, 23 czerwca 2013, 21:59
Ulubione grzyby: Gołąbki ...
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwalił: 376 razy
Pochwalony: 1737 razy

Post autor: Mefiu » środa, 8 kwietnia 2015, 00:02

blasz, Mogielnica to mój raj :) choć w tamtym roku zaczęły się wycinki, a przez zimę ponoć pół lasu wycieli, może na weekend majowy ruszę na :ceglaś: jak życie pozwoli ...



blasz
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2014, 18:10

Post autor: blasz » środa, 8 kwietnia 2015, 12:17

Przy takim bakcylu jakiego podłapaliśmy z dzieciakami to 65km to nie problem :) Jeszcze w tym sezonie planuję powrót w rodzinne strony i pozwiedzanie lasów w okolicach Mielca.


Awatar użytkownika

Pucusiowa24
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:28
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Krosno
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Pucusiowa24 » wtorek, 5 maja 2015, 17:12

podbijam temat :) ja jestem z Podkarpacia, dokładnie Krosno. W sezonie zbiory są piękne. W tamtym roku pierwszego grzybka znalazłam 9 maja był to kozaczek grabowy ;) Zbieram głównie w moich okolicach czyli małe laski koło Krosna, dalej to tylko Tylawa - piękne widoki a zbiory nie do opisania ;)



blasz
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2014, 18:10

Post autor: blasz » sobota, 11 lipca 2015, 16:54

Okolice Strzyżowa: ponad 30 ceglasi w 3 godziny. Spóźniliśmy się o jakiś tydzień, w lesie masa prawdziwków już w stanie rozkładu (wielkości nawet piłki) oraz ceglastych. Wyszliśmy z łubianką, tydzień wcześniej brakłoby sporej wielkości kosza. Dziwi mnie taka ilość przy suszy, która była. Wypad bardzo udany :)



Autor tematu
blumore
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 19:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwalony: 2 razy

Post autor: blumore » piątek, 25 września 2015, 20:19

Czy ktoś zna sytuację w lasach w okolicach Leżajska: Lipiny, Harasiuki? Lało w nocy leje cały dzień i jutro też ma lać. Czy w niedzielę jest tam szansa na podgrzybki?
Byłem w lasach Głogowa Młp. 2 dni temu i znalazłem jednego prawdziwka wielkości dłoni ale niestety z lokatorami. Pocieszeniem były gdzieniegdzie spotykane niejadalne blaszkowce. Czyli coś rośnie.



blasz
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2014, 18:10

Post autor: blasz » sobota, 26 września 2015, 11:14

Ja od połowy lipca na podkarpaciu nic nie znalazłem. Tam gdzie w zeszłym roku roiło się od grzybów, teraz wypalona suszą ściółka.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat