Gdzie na grzyby Radom i okolice


ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » niedziela, 11 października 2015, 23:28

Gibirdm :shock: :shock: -dzis w Kowalkowie[przy szosie] znalazłam pół wiaderka rydzy :jupi:


Ajla

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » poniedziałek, 12 października 2015, 13:03

Gibi -przepraszam ale dopiero dziś przeczytałam wiadomość :placze: :placze: i mi bardzo głupio.Napisz czy byłeś i czy uzbieraliście coś :grzyb1: :grzyb1: :grzyb1: ???


Ajla

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » piątek, 16 października 2015, 08:51

:witam: Czy był ktoś w naszych okolicach na opieńkach :?: .Nie było mnie w domciu rotfl więc od niedzieli nie sprawdzałam czy co się dziej w tym temacie :roll:


Ajla

gibyrdm
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 22 września 2015, 09:38
Pochwalony: 1 raz

Post autor: gibyrdm » czwartek, 22 października 2015, 16:53

:witam:
Temat zamarł, grzyby wręcz przeciwnie! :borowiczki: Dziś 2 godziny łubianka prawdziwków w tym giganty i pół siatki gąsek niekształtnych. Od razu mam pytanie co do gąsek mam ich tak dużo, że aż strach pomyśleć jeśli między nimi trafiła by się rózgowata. Na chybił trafił wziąłem kilka łebków pod dokładniejszy wgląd i smakowo też wszystko to niekształtne. Ma ktoś jakiś swój sposób pewnego ich odróżniania, poza spiczastym kapeluszem i smakiem? :beer:


Awatar użytkownika

Panda
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 19:06
Ulubione grzyby: koźlarz topolowy, borowik sosnowy
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Panda » czwartek, 22 października 2015, 21:26

lukaszrdm ja tam każdy krzak znam w stronę Garna :jupi: W stronę Franciszkowa nie buszuję, na Kolonię Wolanów też raczej nie zaglądam. Krzaki nasze rodliwe ale intensywnie zwiedzane. To nie to co lata temu - teraz grzybiarz w co drugiej chałupie :tak:



ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » czwartek, 22 października 2015, 22:47

:witam:
Chopaki przestańcie :mlotek: :mlotek: :mlotek:jak odwiedzałam lasy to przewaga maslaków :placze: -jak teraz nie mogę iśc[bo będę tanczować na weselichu które pomagam organizować] na :grzyb1: :ceglaś: to wreszcie opieńki i :borowiczki: :borowik: :placze:
Ale po niedzieli to niech sie pali, wali i grzmi :!: :!: to zaszaleje na :grzyb1: :borowiczki: :borowik:


Ajla

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » środa, 28 października 2015, 20:38

:witam:

Bylam dzis 2g w lesie i bryndza :placze: .Chyba opieniek królewskich w tym roku nie nazbieram :nie: .Zamiast chodzic mozna bylo na obrzeżach lasu i na trawie na nartach śmigać :lol: .Ale grzybobranie zaliczyłam :jupi: -myslę ,że nie ostatnie :mrgreen: .Efektem były kanie 12 [młode, ładnie rozwinięte] i kilka młodych podgrzybków :grzyb1: Jest dużo :muchomorki: :muchomorek: to może jeszcze i jakieś :grzyb1: :ceglaś: :borowiczki: :rydz: się pojawią jak będzie ciepło.Wszystko psuje ten poranny mróz :mlotek: :mrgreen:


Ajla
Awatar użytkownika

Panda
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 19:06
Ulubione grzyby: koźlarz topolowy, borowik sosnowy
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Panda » czwartek, 29 października 2015, 07:31

Ponownie kaniowy to był rok. Rosną kanie powinien się gdzieś utrzymać borowik - ale taki musi rosnąć z tydzień przy tych temperaturach. Trzeba zatem znaleźć miejscówkę nie chodzoną. Ostatnio znalazłem takie w polu pod trzema dębami 200 m od lasu. Trzy borowiki i kosz grzybów :)


Awatar użytkownika

Panda
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 19:06
Ulubione grzyby: koźlarz topolowy, borowik sosnowy
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Panda » czwartek, 29 października 2015, 22:14

Tak mi się wydawało, że te fajne dołki tak lubiane czasem przez borowiki to po wydobyciu kamienia odkrywkowo. A to może jednak po wybuchach :)
Tak też zapisano w WIKI :

W czasie II wojny światowej w okolicach Ruskiego Brodu operowało wiele grup partyzanckich. Działali tu żołnierze majora Hubala, a później oddziały AK, GL i NSZ. Między 17 a 19 stycznia 1945 stoczono tu największą w ofensywie styczniowej bitwę na terenie Kielecczyzny (tzw. Kocioł pod Ruskim Brodem). Szacuje się,że w kotle znalazło się około 60000 tysięcy żołnierzy niemieckich i ich sojuszników. Walki w samej wsi i na skraju lasów trwały 2 dni i 2 noce, podczas których Ruski Bród wielokrotnie przechodził z rąk do rąk. Walka (nierzadko wręcz na bagnety i saperki) toczyła się o poszczególne podwórka i pojedyncze budynki.

Miejscowa szkoła podstawowa nosi imię Hubalczyków i jest swego rodzaju pomnikiem oddziału, na cmentarzu mogiły pomordowanych 11 kwietnia 1940, w odwecie za akcje Hubala, mieszkańców wsi. W centrum wsi pomnik poświęcony żołnierzom i partyzantom poległym w latach 1939-45. Kościół parafialny pw. Św. Teresy Od Dzieciątka Jezus pochodzi z 1926.



gibyrdm
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 22 września 2015, 09:38
Pochwalony: 1 raz

Post autor: gibyrdm » sobota, 31 października 2015, 11:58

Od poprzedniej soboty nie byłem w lesie. Zebrałem same podgrzybki. Wiadomo co się koło nas dzieje? Na targu widziałem stoją już z opieńkami. Zaczęło rosnąć czy miejscowi zbierają w swoich rewirach? Widzę zainteresowanie w temacie generalnie dotyczy kozaków, podgrzybków, prawdziwków i maślaka. A co z rydzem, gąską czy opieńką o tej porze? Tak sobie myślę, żeby skoczyć w tereny puszczy kozienickiej. :eat:

P.S.
Informacje z takich artykułów zachęcają poszukiwaczy "skarbów" w tamte rejony. W tym roku kilka razy mijałem ludzi z wykrywaczami. :ok:


Awatar użytkownika

Panda
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 19:06
Ulubione grzyby: koźlarz topolowy, borowik sosnowy
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Panda » niedziela, 1 listopada 2015, 21:27

Nie wiem co w naszych rejonach. W drodze pod Płockiem wypad do lasu zaowocował około 30 młodych, pięknych podgrzybków. Gąski zero, opieńki - ślady po starych zebranych, rydza zero. Las ładny, zarówno wiekowa sosna jak i młoda. :ok:



gibyrdm
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 22 września 2015, 09:38
Pochwalony: 1 raz

Post autor: gibyrdm » poniedziałek, 2 listopada 2015, 15:08

:witam: Za sucho i za zimno. Nie było dziś dużo czasu do polatania, ale na prawdziwkowej miejscówce 1 szlachetny. W drodze do niej 4 podgrzybki, 4 maślaki, 5 zielonek, wysyp wodnichy, po którą niebawem wrócę. Aż nie wiem co teraz mam z tym zrobić rotfl Jutro uderzam i sprawdzę jak z opieńkami.



gibyrdm
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 22 września 2015, 09:38
Pochwalony: 1 raz

Post autor: gibyrdm » wtorek, 3 listopada 2015, 18:27

Chyba jednak trochę się spóźniłem, ale i tak opieńki do słoiczków wykoszone. W międzyczasie 1 podgrzybek i 1 ceglastopory. Liście ograniczają koszenie, ale jak się przyzwyczai wzrok to żaden problem. ;)


Awatar użytkownika

Panda
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 19:06
Ulubione grzyby: koźlarz topolowy, borowik sosnowy
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Panda » czwartek, 5 listopada 2015, 07:31

:beer: Ceglasty? Zastanawiam się nad ostatnim wypadem w sobotę. W jakim lesie gibyrdm poszukiwałeś? Ale faktycznie raczej jest sucho. No i ciekawe jak z temperaturą rano. Bo nawet w mieście panuje już ten przygnębiający późnojesienny chłód do szpiku kości - a tego grzybale nie lubią. Jak coś to do przyszłego sezonu na :borowiczki: bo marcówki i wodnichy to nie moja bajka :)



gibyrdm
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 22 września 2015, 09:38
Pochwalony: 1 raz

Post autor: gibyrdm » czwartek, 5 listopada 2015, 18:14

Ceglaś całkiem spory, a przede wszystkim zdrowy. Jak wyżej pisałem, wybrałem się do puszczy. Jedziesz drogą 737 na Kozienice. Za Jedlnią Kolonią długo długo ciągną się super lasy. Ja kawałek za rozjazdem 737/787 łaziłem. Co do tych temperatur to opieńka akurat może być koszona przymrożona rotfl


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat