Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.


Autor tematu
kr0pka
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 8 września 2016, 12:37
Imię: Szymon
Pochwalony: 2 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: kr0pka » czwartek, 8 września 2016, 12:51

Dzień dobry całej społeczności grzybiarskiego forum :).

Przybywam tutaj aby zaczerpnac informacji. Zlecono mi zorganizowanie wyjazdu na grzyby dla grupy górników. Jesteśmy z Żor i Rybnika. Ja osobiście jestem bardzo słabym grzybiarzem (ale podobno fajne wyjazdy organizuje, dlatego zlecono mi to zadanie) dlatego postanowilem zapytac doswiadczonych zawodowcow.
Gdzie warto sie wybrac w terminie 1 pazdziernika, w odleglosci do 2 godzin jazdy od Żor? Znajomi polecali mi Zawadzkie, czytalem jednak, ze w tym roku nie ma tam zbyt wielu grzybow i nie zapowiada sie zeby mialy byc - co o tym sadzicie? Inni polecali okolice Olesna, jedak podobno jest tam rowniez dosyc slaba sytuacja.
Dodam, ze po zbieraniu chcialbym zrobic grilla dla wszystkich uczestnikow - takze gdybyscie mieli informacje o miejscach, ktore moglyby sie sprawdzic, bylbym dozgonnie wdzieczny za podzielenie sie nimi :).

Jesli zamiescilem temat w zlym dziale, prosze o przeniesienie go do odpowiedniego.

Pozdrawiam!


Awatar użytkownika

Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: Bobik » czwartek, 8 września 2016, 20:06

Polecam wyjazd w Beskidy - Beskid Śląski, Mały lub Żywiecki. Tam są grzybasy w przeciwieństwie do Olesna i Zawadzkich.


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

johnny40
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1361
Rejestracja: sobota, 10 maja 2008, 23:49
Ulubione grzyby: prawdziwki ,kurki,podgrzybki,maślaczki
Lokalizacja: Żory
Pochwalony: 179 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: johnny40 » piątek, 9 września 2016, 22:41

znając górników to zanim dojedziecie na te grzyby większość juz będzie miała w czubie po pół flaszki i nikt nie bedzie na miejscu myślał o zbieraniu ale bedzie szukał jakiegoś wódopoju celem dopicia się. ewentulanie wracajcie drogą nr dk 81 na trasie miedzy Częstochową a Siewierzem kupicie od tubylców grzybki i szczęśliwie pojedziecie do domku. Znam to z autopsji, wiele razy jeździłem na takie zakładowe grzybobrania , scenariusz zawsze taki sam, grzyby zbierałem tylko ja z żoną, reszta kupowała od tubylców bo nie była w stanie chodzić po lesie.


kto nie pyta ten błądzi po lesie
Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2310
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: Włóczykij » sobota, 10 września 2016, 08:21

No cóz mam w tej sprawie inne doświadczenia, byłem górnikiem 26 lat i baaardzo często jeżdziłem z kopalni na grzyby.Nie przypominam sobie by ktoś w autokarze o 3,00 pił wódkę.Owszem jakieś :beer: to tak,gdy autokar zaparkował bractwo gremialnie ruszało do lasu.Toczyło sie swoiste zawodnictwo kto nazbiera więcej i jak największe okazy.Flaszki i owszem były, po skończonym zbieraniu tak godzina lub dwie robiło się na polance wielki piknik i ten kto miał czym chwalił się swymi zbiorami,a szukanie wodopoju miało miejsce w powrotnej drodze , właściwie trudno tu mówić o szukaniu bo kierownik wycieczki z góry określał miejsce gdzie zatrzymamy się na posiłek (małoletni grzybiarze) i czas odpoczynku.Tylko że te pokolenie grzybiarzy już zawodowo nie pracuje, widać ludzie i czasy się zmieniły. :?


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.
Awatar użytkownika

Henryk
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1921
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 18:32
Imię: Henryk
Ulubione grzyby: borowik
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 1585 razy
Pochwalony: 1778 razy
Kontakt:

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: Henryk » sobota, 10 września 2016, 17:11

johnny40 pisze:QR_BBPOST znając górników to zanim dojedziecie na te grzyby większość juz będzie miała w czubie po pół flaszki i nikt nie bedzie na miejscu myślał o zbieraniu ale bedzie szukał jakiegoś wódopoju celem dopicia się.
:witam:
Tak zachowuje się obecne średnie i młode pokolenie nie tylko górników , wystarczy posłuchać jak mówią , q....mać w mowie codziennej jest jak " przecinek w pisowni " .
W takim towarzystwie pewnie grzybów nie uzbierasz ;) znam to z własnego doświadczenia :(
Włóczykij pisze:QR_BBPOST Tylko że te pokolenie grzybiarzy już zawodowo nie pracuje, widać ludzie i czasy się zmieniły.
Odeszli na zasłużone emerytury :tak: na szczęście można ich spotkać w lesie i normalnie pogadać :D wystarczy Dzień dobry i już gotka leci :D


Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2310
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: Włóczykij » sobota, 10 września 2016, 17:25

Dokładnie. :ok:


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.

Autor tematu
kr0pka
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 8 września 2016, 12:37
Imię: Szymon
Pochwalony: 2 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: kr0pka » poniedziałek, 12 września 2016, 07:57

Ja wierze w moja załogę :). Zdaje sobie sprawę, że część oleje zbieranie i będzie się interesować tylko tankowaniem. Zabronić jechać nie mogę nikomu. Ostatecznie padło na Beskid Slaski i Brenną.


Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2310
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: Włóczykij » poniedziałek, 12 września 2016, 08:21

I tak trzymać A że tak zapytam kiedy jedziecie?


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.

Autor tematu
kr0pka
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 8 września 2016, 12:37
Imię: Szymon
Pochwalony: 2 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: kr0pka » poniedziałek, 12 września 2016, 11:40

Sobota 1 października. Mamy mozliwosc zbierania na zboczu Błatniej lub w okolicach rzeki Leśnica (Zajazd pod Przyłazem).


Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2310
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: Włóczykij » poniedziałek, 12 września 2016, 12:09

Hmm szkoda że w tym terminie, myślałem że moze znalazłoby się miejsce w autokarze.Pochwalcie się zbiorami. :ok:


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.

tchoman
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 10 września 2012, 15:35
Pochwalony: 4 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: tchoman » wtorek, 13 września 2016, 18:21

Witam, jestem z Wodzisławia, chętnie bym się zabrał tego 01.10. Mogę dojechać na miejsce zbiórki autokaru. Jest taka możliwość?



Autor tematu
kr0pka
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 8 września 2016, 12:37
Imię: Szymon
Pochwalony: 2 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: kr0pka » środa, 14 września 2016, 09:35

Hej, oprócz grzybobrania robimy tez grilla z degustacja, organizuje to zwiazek - doplacamy do wyjazdu ze skladek czlonkowskich. Gdyby zostaly wolne miejsca to odezwe sie w poniedzialek 26.09.

Swoja droga - jedna z osob w zwiazku uwaza ze w Brennej sa same robaczywe grzyby, ktore do niczego sie nie nadaja i upiera sie zeby zorganizowac ten wypad w okolice Olesna. Jaka jest wasza opinia na ten temat?


Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2310
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: Włóczykij » środa, 14 września 2016, 10:02

Cóż czy ta osoba twierdzi że zawsze tam były robaczywe? :lol: To tak jakby twierdzić że tam w rzece woda jest zimna, wiem z doświadczenia czy grzyby w danym rejonie są robaczywe zależy od lokalnych obecnie warunków.A może ta osoba ma rodzinę lub znajomych w okolicach Olesna i chciałaby ich odwiedzić? ;) Dodam tylko (też z własnego doświadczenia) że wszędzie mogą być robaczywe grzyby. :ok:


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.

Autor tematu
kr0pka
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 8 września 2016, 12:37
Imię: Szymon
Pochwalony: 2 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: kr0pka » środa, 14 września 2016, 11:34

Tez tak uwazam, jednak nie jestem prawdziwym grzybiarzem (w przeciwienstwie do osoby, ktora mowi o tych robaczywych - jak on twierdzi) i biore pod uwage argumenty innych. Zdanie wiekszosci jednak jest takie zeby jechac do tej Brennej i tak tez zrobimy! Pozdrawiam i dziekuje serdecznie za pomoc.



tchoman
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 10 września 2012, 15:35
Pochwalony: 4 razy

Wyjazd na grzyby i ognisko z grupa z Rybnika.

Post autor: tchoman » środa, 14 września 2016, 16:03

kr0pka pisze:QR_BBPOST Hej, oprócz grzybobrania robimy tez grilla z degustacja, organizuje to zwiazek - doplacamy do wyjazdu ze skladek czlonkowskich. Gdyby zostaly wolne miejsca to odezwe sie w poniedzialek 26.09.

Swoja droga - jedna z osob w zwiazku uwaza ze w Brennej sa same robaczywe grzyby, ktore do niczego sie nie nadaja i upiera sie zeby zorganizowac ten wypad w okolice Olesna. Jaka jest wasza opinia na ten temat?
Dzięki za info. Jak będą miejsca to daj znać, z kumplem chętnie się wybierzemy. Oczywiście do paliwa się dorzucimy.
Pozdrawiam


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat