Okolice Bydgoszczy!!! Gdzie na grzyby???


micobed
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 6 października 2013, 00:01
Ulubione grzyby: krawce,prawdziwki

Post autor: micobed » czwartek, 17 października 2013, 06:37

Potrzebuję pomocy!
Chciałbym pierwszy raz w życiu pojechać na grzyby do Przyłubia,a ponieważ za naganne uważam wjeżdżanie autem do lasu,więc proszę o wskazówkę,gdzie wjechać i zaparkować tak,by nikogo,powtarzam nikogo nie wkurzyć.

Z góry bardzo dziękuję



caban13
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 11 października 2007, 10:58
Pochwalony: 5 razy

Post autor: caban13 » niedziela, 20 października 2013, 22:04

Micobed - jadąc od strony Solca Kujawskiego, po przejechaniu mostu nad linią kolejową po 100m skręcam w prawo do stacji, po przejechaniu torów kolejowych obok stacji Przyłubie, skręcam w drugą drogę w prawo jadę do końca i w prawo, po 50m są domy i parking, tam zostawiam samochód i idę dalej pieszo przez szlaban. W zeszłym tygodniu skończyły się prawdziwki, w środę miałem jeszcze 6 kg a w niedzielę raptem 8 szt. nierobaczywych. Nadal sporo podgrzybków i gąsek.



micobed
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 6 października 2013, 00:01
Ulubione grzyby: krawce,prawdziwki

Post autor: micobed » wtorek, 22 października 2013, 23:07

Dziękuję bardzo.


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » środa, 23 października 2013, 08:01

caban13, micobed, -> http://www.openstreetmap.org/#map=13/53.0353/18.3314" onclick="window.open(this.href);return false; :) i wszystko :piwo: ;)



micobed
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 6 października 2013, 00:01
Ulubione grzyby: krawce,prawdziwki

Post autor: micobed » piątek, 25 października 2013, 23:44

Caban,wyobraź sobie,ze jednak pojechałem do Przylubia.W 6 godz.30 kg podgrzybka.Czemu nie nazywacie tego wysypem?Jeszcze raz bardzo ci dziękuję.



caban13
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 11 października 2007, 10:58
Pochwalony: 5 razy

Post autor: caban13 » poniedziałek, 4 listopada 2013, 14:53

Odpowiadam!
LLenkaaa
Parking o którym wyżej pisałem jest często zapełniony więc chyba sporo ludzi się tam kręci, ale tylko w szczycie sezonu jak jest dużo podgrzybków. Wtedy to wszędzie jest sporo ludzi. Ja tam zbieram czasem od czerwca i bardzo lubię letnie zbieranie bo wtedy jest mało ludzi w lesie a grzyby rosną naprawdę piękne.
micobed
No to gratuluję! Czemu to nie jest, a raczej nie był wysyp? Jego początek był wcześniej i wtedy rosły małe podgrzybki. 25 października było już mniej małych, więcej wyrośniętych i poogryzanych przez ślimaki. Ja zresztą odpuściłem początek tego wysypu z uwagi na prawdziwki, które jednak rosły w innych miejscach.



caban13
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 11 października 2007, 10:58
Pochwalony: 5 razy

Post autor: caban13 » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:49

Wczoraj znalazłem pierwsze kurki, jeszcze małe ale za dwa-trzy dni będą już dobre do jajecznicy :)



caban13
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 11 października 2007, 10:58
Pochwalony: 5 razy

Post autor: caban13 » czwartek, 26 czerwca 2014, 09:50

Okolice Solca Kujawskiego - dużo kurek.



MichalH
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: środa, 20 sierpnia 2014, 14:09

Post autor: MichalH » środa, 20 sierpnia 2014, 14:17

Witam,

Podczas niedzielnego spaceru natknąłem się na borowika rosnącego przy leśnej ścieżce (niestety był calutki pogryziony przez robaczki). Zastanawiam się, czy już może w okolicy Bydgoszczy pojawiają się jakieś grzybki? Był ktoś z Was ostatnio? Trochępadało, więc mogło coś się już pojawić?!
Sam chwilkę chodziłem w okolicach Bożenkowa, niestety nic nie znalazłem.

Serdecznie pozdrawiam,
MH



caban13
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 11 października 2007, 10:58
Pochwalony: 5 razy

Post autor: caban13 » poniedziałek, 27 lipca 2015, 22:38

Okolice Solca Kujawskiego - 2 godziny - 2 kilo kurek i widziałem trochę maślaków.
W tym roku obrodziły bardzo maliny, w dwie godziny - 5,5 kg okolice Tryszczyna


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 27 lipca 2015, 22:39

caban13, dzięki pocieszające informacje.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

caban13
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 11 października 2007, 10:58
Pochwalony: 5 razy

Post autor: caban13 » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 11:56

Znowusz Solec Kujawski. Ze względu na niskie temperatury w nocy kurki trochę przystopowały. Pokazały się za to koźlaki i prawdziwki oraz więcej ładnych maslaków.



caban13
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 11 października 2007, 10:58
Pochwalony: 5 razy

Post autor: caban13 » poniedziałek, 21 września 2015, 10:03

okolice Zalewu Koronowskiego w 2 godziny: 43 prawdziwki i trochę maślaków, podgrzybków, koźlaków i piaskowców kasztanowych oraz 1 kurka :)



Ktoś
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 17:36
Ulubione grzyby: borowik szlachetny, koźlarz pomarańczowożółty, podgrzybek brunatny
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwalony: 3 razy

Post autor: Ktoś » poniedziałek, 21 września 2015, 13:17

caban13 pisze:okolice Zalewu Koronowskiego w 2 godziny: 43 prawdziwki i trochę maślaków, podgrzybków, koźlaków i piaskowców kasztanowych oraz 1 kurka :)
Gratulacje. : )

Do Puszczy Bydgoskiej zaglądam co parę dni i ciągle kiepścizna. Co prawda pomału zaczynają pojawiać się trujaki, ale i tak to wszystko wygląda mało optymistycznie. A przemierzałem nawet miejsca podmokłe i modrzewiowe zagajniki, do których nigdy wcześniej nie zaglądałem. Zresztą, skoro panowie o czerwonych twarzach, którzy co roku sprzedają grzybasy w różnych strategicznych miejscach ruchu pieszych tym razem rozkładają ręce i mówią, że pustki, to nie ma co ruszać w okolicy na łowy.

Chyba będzie trzeba obrać kierunek na Bory Tucholskie. Aczkolwiek nigdy tam nie jeździłem na zbiory, a jak wiadomo nie wszystkie miejsca są sobie równe.
Kuszą mnie jeszcze okolice Łochowo-Głęboczek. Zobaczymy na dniach. ;)



caban13
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 11 października 2007, 10:58
Pochwalony: 5 razy

Post autor: caban13 » czwartek, 24 września 2015, 11:50

Znowusz byłem nad Zalewem Koronowskim. Wynik troszkę gorszy od ostatniego co dziwi, uwzględniają niedzielny deszczu w tamtym rejonie. Pojawiło się więcej podrzybków.
Lasy Puszczy Bydgoskiej to mój faworyt, zawsze o krok przed innymi lasami :ok: Byłem w Przyłubiu tydzień wczesniej i faktycznie pusto. W tym roku nad Zalewem przynajmniej można coś pozbierać. Może niebawem w Puszczy Bydgoskiej też się coś ruszy.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat