Genialna zupa grzybiarza!!! Zobacz koniecznie...

Awatar użytkownika

Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Post autor: Baśka » środa, 13 października 2010, 23:39

Ania pisze:Znaczy się napój grzybiarza?
Jak najbardziej :)
Wlazłam z głupot do wiejskiego sklepu w rejonie Nowego Sącza (to chyba w Jazowsku było) i z głupia frant zapytałam, czy jest atlas z żubrem i na jakiej zasadzie. Na to "sklepnicka" mi powiedziała, że owszem, tak, trzeba nabyc 5 napojów grzybiarza marki żubr, wtedy się dostaje zdrapkę, a na niej będzie albo "brelok z kompasem, albo smycz, albo dodatkowy żubr, albo atlas". No więc, uzyskałam dodatkowego żubra, 4 "breloki z kompasem" (opis działania powyżej) i jeden atlas :)
Zapas napoju grzybiarza mam na miesiąc prawie, dzielę się z kim się da :)


Baśka
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 13 października 2010, 23:43

Baśka pisze:Zapas napoju grzybiarza mam na miesiąc prawie, dzielę się z kim się da :)
Ja też chyba będę miał zapas :) tylko muszę zobaczyć czy w Krakowie też są takie promocje. W całej Polsce jest tylko 10 000 tych atlasów może promocja polegała na tym że miały trafić pod strzechy :) czyli na wieś ? :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Post autor: Baśka » środa, 13 października 2010, 23:50

Zenit pisze: może promocja polegała na tym że miały trafić pod strzechy czyli na wieś ?
Całkiem możliwe :)
W Nowym Sączu nie widziałam, ale też nie pytałam :) A w tym wiejskim sklepie pytałam, czy mają atlas z żubrem :) Wujek Marek (najprzystojniejszy z moich wujków) czekał w kolejce po kiełbasę dla psa, a ja zadawałam pani przy kasie trudne pytania :)

Przy okazji... Wujek Marek chce z nami w przyszłym roku do Bukkszentkeresztu jechać :) W ogóle się cieszył jak małe dziecko, bo mu pokazałam pieprzniki trąbkowe. Chwyciła go ta grzybowa zaraza :) Tylko jeszcze go muszę nauczyć obsługiwać internet, bo do tego ciężki jest...
Ale za to ciocia Ludka (tak, tak, to ta, która w 2009 obchodziła 100-lecie urodzin, to ciocia Uki, a mama wujka Marka) wcina na kolację rydze z patelni, a o wszystkich grzybach, jakie przywleklismy z lasu czyta w atlasach :)


Baśka

Rafał-J

Post autor: Rafał-J » czwartek, 14 października 2010, 02:03

Baśka pisze:Kompasy są super :) Każdy wskazuje północ gdzie indziej, a żaden nie pokazuje północy na północy :) :mrgreen:
:lol: :lol:
To dobrze, że masz cztery. Może po wyciągnięciu średniej zbliżysz się do prawidłowego wskazania :)


Awatar użytkownika

Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Post autor: Baśka » czwartek, 14 października 2010, 08:18

Rafał-J, muszę je poobserwować pojedynczo, czy chociaż pokazują tę północ w tym samym miejscu, czy różnie. Bo jeżeli w tym samym, to pół biedy. Mogę chodzić na południe które jest na wschodzie i wracać na północ, która jest na zachodzie, albo odwrotnie. Zresztą nie ważne gdzie jest ta północ, grunt, żeby kompas ją zawsze pokazywał tak samo :)


Baśka
Awatar użytkownika

Gabi
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 15395
Rejestracja: czwartek, 16 marca 2006, 14:58
Ulubione grzyby: Smardze, borowiki, kanie ...
Lokalizacja: Dijon
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 2090 razy

Post autor: Gabi » czwartek, 14 października 2010, 08:33

Baśka pisze:Mogę chodzić na południe które jest na wschodzie i wracać na północ, która jest na zachodzie, albo odwrotnie. Zresztą nie ważne gdzie jest ta północ, grunt, żeby kompas ją zawsze pokazywał tak samo :)
Basiu to, to mozesz dac do tematu "humor", bo tak sie usmialam, ze az brzuch mnie boli. :lol:


W zyciu trzeba wszystkiego poprobowac
Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 787
Rejestracja: piątek, 9 maja 2008, 19:25
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.
Pochwalony: 40 razy

Post autor: nikita » czwartek, 14 października 2010, 08:38

Zenit pisze: może promocja polegała na tym że miały trafić pod strzechy czyli na wieś ?
Raczej nie, bo ja mieszkam na wsi, czyli w Rzeszowie, noo MITEK niech się tylko nie obrazi :wink: , Żubry są, ale "gołe"...dzisiaj ma być ich przedstawiciel, zobaczymy dobrego dnia


Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.
Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 787
Rejestracja: piątek, 9 maja 2008, 19:25
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.
Pochwalony: 40 razy

Post autor: nikita » czwartek, 14 października 2010, 08:40

Zenit pisze:jeśli ktoś lubi Żubra a pije go dużo a nie chce atlasu mojego autorstwa
Chyba za dużo jednak Żubra, wszyscy chcą...


Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.
Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 787
Rejestracja: piątek, 9 maja 2008, 19:25
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.
Pochwalony: 40 razy

Post autor: nikita » czwartek, 14 października 2010, 08:44

Zenit pisze:ostał mi się tylko jeden autorski atlas
To zachowaj ten jeden egzemplarz, jako szczególną nagrodę w jakimś konkursie, a poza tym już powinieneś dzwonić do koleżanki z telewizji, która robiła z Tobą materiał i poinformuj ją, że wyszedł atlas Twojego autorstwa, niech zrobi kolejny materiał... nie czekaj, chętnie to zrobią, pozdrawiam


Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.
Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 787
Rejestracja: piątek, 9 maja 2008, 19:25
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.
Pochwalony: 40 razy

Post autor: nikita » czwartek, 14 października 2010, 08:51

Baśka pisze:Mogę chodzić na południe które jest na wschodzie i wracać na północ, która jest na zachodzie, albo odwrotnie.
Baśka. Od dzisiaj zamiast dzień zaczynać od Wyborczej i Rzeczpospolitej, zacznę od Twoich postów.... :lol: cudownie zaczęłam dzień :lol:


Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.
Awatar użytkownika

Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Post autor: Baśka » czwartek, 14 października 2010, 08:53

nikita, nie zawsze będę posiadaczką takich rozrywkowych kompasów :)


Baśka
Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 787
Rejestracja: piątek, 9 maja 2008, 19:25
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.
Pochwalony: 40 razy

Post autor: nikita » poniedziałek, 1 listopada 2010, 19:20

Zenit pisze:tylko muszę zobaczyć czy w Krakowie też są takie promocje. W całej Polsce jest tylko 10 000 tych atlasów
Zenit, ale dałeś do vivatu, przetrząsnęłam całą południowo-wschodnią Polskę w poszukiwaniu Twojego atlasu... nooo i mam, jeszcze go nie widziałam, ale otrzymałam informację telefoniczną, że jest dla mnie jeden egzemplarz, który przyjechał z centralnej Polski... hahaha
następnym razem proszę większy nakład, bo majątek wydałam na telefony, żeby go znależć i zdobyć :wink: , pozdrawiam


Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 1 listopada 2010, 20:15

nikita pisze:następnym razem proszę większy nakład, bo majątek wydałam na telefony, żeby go znależć i zdobyć :wink: , pozdrawiam
był w nakładzie 10 000 egzemplarzy znaczna część rozeszła się wśród znajomych sklepów... Prawdopodobnie w przyszłym roku będzie normalnie do dostania ten atlas ale nie pod "szyldem" Żubra ale wydawnictwa PWN


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Yanek
Grzybior właściwy
Grzybior właściwy
Posty: 2905
Rejestracja: poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 21:53
Lokalizacja: Dobranowice
Pochwalony: 211 razy

Post autor: Yanek » poniedziałek, 1 listopada 2010, 23:25

Zenit pisze:był w nakładzie 10 000
Kupiłem dziś na allegro kolejne atlasy :D


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » wtorek, 2 listopada 2010, 20:07

A ja kolejny dostałem za free czyli mam już 2 :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat