Jakie miejsca polecacie w Zalesiu Górnym i okolicach ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Mazowszanka
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 29 lipca 2014, 14:28
Ulubione grzyby: Podgrzybki, borowiki, koźlarze, maślaki, piaskowce
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalony: 37 razy

Jakie miejsca polecacie w Zalesiu Górnym i okolicach ?

Post autor: Mazowszanka » wtorek, 29 lipca 2014, 14:47

Mam na myśli Zalesie Górne koło Warszawy, ewentualnie okolice Zalesia - Ustanówek, Czachówek itp. Jak się idzie w Zalesiu od dworca i wejdzie się w główną drogę w lesie - ul. Wczasową i skręci w pierwszą ścieżkę na lewo to można całkiem dużo podgrzybków znaleźć (kurki wyginęły tam kilka lat temu :( ). Jednak ostatnio odkryłam, że za jeziorem, na ścieżce dydaktycznej, zdarzają się koźlarze :) Raz nawet znalazłam borowika przy... głównej drodze, tej ul. Wczasowej właśnie :D Ludzie tak szybko tam przechodzą lub przejeżdżają na rowerach, że nawet nie zauważają grzybów i owoców :lol: A w ogóle to zauważyłam, że w tym lesie grzyby lubią się trochę ,,przemieszczać" - w jednym roku najwięcej jest ich w określonym miejscu, a za rok może ich być więcej całkiem gdzie indziej. W każdym razie jeśli ktoś tam chodzi na grzyby to byłabym wdzięczna za wskazanie najbardziej zagrzybionych kącików :D


Awatar użytkownika

damianeczunieczek
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1321
Rejestracja: sobota, 19 lipca 2014, 13:36
Ulubione grzyby: Opieńka Miodowa
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwalił: 18 razy
Pochwalony: 556 razy
Kontakt:

Post autor: damianeczunieczek » wtorek, 29 lipca 2014, 14:58

Mazowszanka pisze: A w ogóle to zauważyłam, że w tym lesie grzyby lubią się trochę ,,przemieszczać" - w jednym roku najwięcej jest ich w określonym miejscu, a za rok może ich być więcej całkiem gdzie indziej.
Tak to jest na Mazowszu, rosną raz tutaj raz tam. Zawsze jednak warto się rozglądać uważnie. Sama widzisz jak lecisz rowerem to nawet i 5kg. okazu nie zobaczysz. :)

Tamtych lasów nie znam, ale pod Mińskiem w lesie grabowym jest wysyp koźlaka grabowego ;)


https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... zunieczek/" onclick="window.open(this.href);return false;

:cool2: :beer: :hyhy: :piwo: 8)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Mazowszanka
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 29 lipca 2014, 14:28
Ulubione grzyby: Podgrzybki, borowiki, koźlarze, maślaki, piaskowce
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalony: 37 razy

Post autor: Mazowszanka » wtorek, 29 lipca 2014, 15:05

No ja właśnie wczoraj znalazłam jednego koźlarza grabowego w Zalesiu :D


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat