Jakiej firmy GPS polecacie na grzyby?

Awatar użytkownika

johnny40
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1361
Rejestracja: sobota, 10 maja 2008, 23:49
Ulubione grzyby: prawdziwki ,kurki,podgrzybki,maślaczki
Lokalizacja: Żory
Pochwalony: 179 razy

Post autor: johnny40 » niedziela, 12 kwietnia 2015, 18:58

Nimatsu, nie wiem bo nie wchodzę w techniczne działanie endomondo, ale sprawdza sie mi różnica wzniesień i nie tylko mi , bo znajomi co biegają po Beskidach też nie mają uwag. Dane brane są z mapy i liczby warstwic . Co do obliczania kalorii, to podejrzewam że tu mają jakis algorytm bioracy czas biegu, różnice wzniesień, długość podbiegów, ilość przebiegnietych km., nasze tempo , nie mam wersji pro ,tam dochodzi pewnie do tego jeszcze temperatura powietrza, kierunek wiatru, no i wiadomo jest to wynik przypuszczalny bo każdy inaczej reaguje na wysiłek.


kto nie pyta ten błądzi po lesie
Awatar użytkownika

forra6
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2012, 13:52
Ulubione grzyby: duże i zdrowe
Lokalizacja: Bochnia
Pochwalony: 55 razy

Post autor: forra6 » niedziela, 19 kwietnia 2015, 14:42

Zamówiłem sobie do testów od producenta takie coś :
http://allegro.pl/nowosc-wersja-2-0-jed ... 14433.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Przesyłka idzie z HongKongu więc pewnie koło miesiąca potrwa zanim będą miał w łapkach, ale w zasadzie będę miał to za free więc mogę poczekać ( program lojalnościowy). Dam znać jak potestuję w praktyce, widzę że na allegro cieszy się dużą popularnością, a tu nie pamiętam, żeby ktoś opisywał.


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » niedziela, 19 kwietnia 2015, 15:24

forra6, Czekam na testy :ok:


Awatar użytkownika

damianeczunieczek
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1321
Rejestracja: sobota, 19 lipca 2014, 13:36
Ulubione grzyby: Opieńka Miodowa
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwalił: 18 razy
Pochwalony: 556 razy
Kontakt:

Post autor: damianeczunieczek » niedziela, 19 kwietnia 2015, 18:06

Ja też bo na aLi można rwać już za 27$ ;)


https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... zunieczek/" onclick="window.open(this.href);return false;

:cool2: :beer: :hyhy: :piwo: 8)
Awatar użytkownika

forra6
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2012, 13:52
Ulubione grzyby: duże i zdrowe
Lokalizacja: Bochnia
Pochwalony: 55 razy

Post autor: forra6 » czwartek, 23 kwietnia 2015, 13:05

Już leci do mnie, ale nie wiem kiedy doleci bo przesyłka nierejestrowana. Przy ew zakupie trzeba zwrócić uwagę jaki to model - bo o ile urządzenie zawsze nazywa się PG-03 Mini GPS, to są 2 wersje techniczne (pomijając kolory) - starsza zapamiętuje 16 lokalizacji i bateria trzyma 5-6h , a nowsza wersja zapamiętuje 24 miejscówki i ma 2 razy wydajniejszą baterię. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby zapisać lokalizację i wyłączyć urządzenie, żeby oszczędzić baterię, przecież nie musi być cały czas włączone. Na allegro widzę że są przemieszane aukcje, wiec trzeba być czujnym. Bo akumulatorek jest wbudowany, nie ma zamienników, baterii itp. Jakieś mocno nietypowe ogniwo.


Awatar użytkownika

Jozefg
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 503
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 09:32
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwalił: 22 razy
Pochwalony: 216 razy
Kontakt:

Post autor: Jozefg » piątek, 1 maja 2015, 09:54

forra6 pisze:Zamówiłem sobie do testów od producenta takie coś :
http://allegro.pl/nowosc-wersja-2-0-jed ... 14433.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupiłem taką zabawkę rok temu, chyba nawet u tego samego sprzedawcy.
Moja opinia po jednym sezonie używania:
Jest to chińska tania podróba bodajże Garmina. Pomimo że tania to sprawuje się całkiem dobrze. Ładowanie zwykłą ładowarką od komórki (mini usb), bateria wystarcza na dzień łażenia po lesie. Dość długo łapie satelity na zimno kilka minut, na "ciepło" szybko tak że można wyłączyć i potem restartować dla zaoszczędzenia baterii.
Jest to typowy tracker czyli - zaznaczamy punkt z którego startujemy i w las... a on pokazuje kierunek powrotu do zaznaczonego punktu startowego.
!Uwaga: Wykonywać okresowo kalibrację opisaną w instrukcji! Bez tego GPS głupieje!


Awatar użytkownika

forra6
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2012, 13:52
Ulubione grzyby: duże i zdrowe
Lokalizacja: Bochnia
Pochwalony: 55 razy

Post autor: forra6 » piątek, 1 maja 2015, 21:57

Mój właśnie dotarł i się naładował. Jutro mini test w mieście, będę miał misję w Dębicy to oswoję się z interfejsem, który łagodnie mówiąc nie wygląda na zbyt intuicyjny ;) A na gęsty las musi jeszcze poczekać, chwilę.
Wygląda na to że będę miał drugą sztukę za jakiś czas, jeżeli tylko dojdzie pocztą, chętnie oddam komuś GRATIS, w ramach jakiegoś konkursu czy cuś. Ale to jeszcze pewnie potrwa z tydzień czy dwa.


Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » piątek, 1 maja 2015, 22:59

forra6 pisze:Mój właśnie dotarł i się naładował. Jutro mini test w mieście, będę miał misję w Dębicy to oswoję się z interfejsem, który łagodnie mówiąc nie wygląda na zbyt intuicyjny ;) A na gęsty las musi jeszcze poczekać, chwilę.
Wygląda na to że będę miał drugą sztukę za jakiś czas, jeżeli tylko dojdzie pocztą, chętnie oddam komuś GRATIS, w ramach jakiegoś konkursu czy cuś. Ale to jeszcze pewnie potrwa z tydzień czy dwa.
może za fotkę pierwszego grzybka danego gatunku w tym roku rotfl


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

forra6
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2012, 13:52
Ulubione grzyby: duże i zdrowe
Lokalizacja: Bochnia
Pochwalony: 55 razy

Post autor: forra6 » poniedziałek, 18 maja 2015, 21:35

Sprzęt przetestowany. W Rajbrocie nie złapał pełnego zasiegu, ale wystarczający do pracy. Prowadził dość dokładnie, samochód określił kilkanaście metrów obok. Sprzęt wyłączałem po zapisaniu miejscówki, więc bateria trzyma się elegancko. Pierwsze uruchomienie - zimny start, to ok 10 minutowe szukanie satelit. Potem już leci gładko. Prawdziwy test przejdzie w Beskidzie Wyspowym i gęstym lesie górskim.

Zgodnie z obietnicą mam 1 egzemplarz fabrycznie zapakowany, niewłączany - do rozdania. Na pewno chciałbym oddać go komuś kto jest na forum dłużej niż od paru tygodni. Bez obrazy, ale sezonowych forumowiczów traktuję trochę z przymróżeniem oka. Tak więc jedynym ograniczeniem będzie data rejestracji na forum przed 01.01.2015 i minimum 25 postów plus 10 pochwał od szanownej Administracji. Myślę że to uczciwe zasady. Każdy aktywny forumowicz dawno to wyrobił ;)

Proponuję wpisać się - kto jest chętny. Każdemu nadam tajny numer (nie kolejny). Listę zamykamy w piątek o 24. W sobotę/niedzielę zrobimy jakieś losowanie, wyślę Zenitowi zaszyfrowaną listę z osobami i ich numerami a On strzeli jakąś cyfrę i ją tu ujawni - po czym przekażę Mu hasło do bazy i ogłosimy zwycięzcę. W ten sposób unikniemy podejrzeń o ustawienie konkursu. Oczywiście zaszyfrowaną bazę mogę też tutaj załączyć, żeby każdy miał pewność że nie zmieniamy danych :) A co - możemy się zabawić raz na czas w grzybo-totka. :mrgreen: Liczę Zenit na wsparcie mojej inicjatywy :witam:

Wysyłkę poleconym priorytetem pokrywam ja, jako sponsor konkursu ;) Nie przyjmuje żadnych pieniędzy, jeśli zwycięzca będzie miał ochotę odwdzięczyć się na swój sposób - jestem otwarty na wszelkie piwa domowej roboty, sery, wędliny itd haha. Zapraszam do zabawy :jupi: !


Żeby nie zaśmiecać tego tematu - proszę się wpisywać w dedykowanym - http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?f=40&t=15549" onclick="window.open(this.href);return false;. Tam też będę informował o postępach w konkursie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 maja 2015, 21:42 przez forra6, łącznie zmieniany 4 razy.


Awatar użytkownika

damianeczunieczek
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1321
Rejestracja: sobota, 19 lipca 2014, 13:36
Ulubione grzyby: Opieńka Miodowa
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwalił: 18 razy
Pochwalony: 556 razy
Kontakt:

Post autor: damianeczunieczek » poniedziałek, 18 maja 2015, 21:37

forra6, no to ostro będzie wysyp :D


https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... zunieczek/" onclick="window.open(this.href);return false;

:cool2: :beer: :hyhy: :piwo: 8)
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 18 maja 2015, 22:34

forra6 pisze:Liczę Zenit na wsparcie mojej inicjatywy :witam:
popieram rób listę


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » poniedziałek, 18 maja 2015, 23:51

forra6, Nie wiem co on wart, ale potestować można. Więc na listę się zapiszę :ok:


Awatar użytkownika

Traper
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1320
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 17:23
Ulubione grzyby: Wszystkie jadalne
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 805 razy
Kontakt:

Post autor: Traper » wtorek, 26 maja 2015, 21:24

Ja mam taki. Wersja 2.0. Nie narzekam ;)

Obrazek


Moje piosenki i filmiki na YouTube
Szumi las... ma czas.
Jan Sztaudynger
Awatar użytkownika

Ronka
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3646
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:24
Ulubione grzyby: zbierać koźlarze czerwone, jeść gąski
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 875 razy
Pochwalony: 2395 razy
Kontakt:

Post autor: Ronka » czwartek, 30 lipca 2015, 21:44

partyy, oj bardzo. :tak:


Awatar użytkownika

Jozefg
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 503
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 09:32
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwalił: 22 razy
Pochwalony: 216 razy
Kontakt:

Post autor: Jozefg » wtorek, 22 września 2015, 18:39

Ostatnio zauważyłem że mój tracker mnie trochę oszukuje, mianowicie nie pokazuje prawidłowo kierunku ale gdzieś w bok... :(
I to każdego dnia inaczej. Co ciekawe odległośc do zaznaczonego punktu jest OK.
Zacząłem kombinowac - i co wyszło:
Ten tracker łapie fixa około 5 minut, czasem nawet do 10 min. Jadąc do lasu włączałem po drodze w samochodzie dla zaoszczędzenia czasu...
Okazało się że to był błąd. Od włączenia do złapania satelitów tracker powinien leżec bez ruchu!
Z tego co się dowiedziałem dotyczy to wszystkich trackerów. tylko niewielu producentów pisze o tym w instrukcji obsługi.

Testowałem na takim urządzeniu: Obrazek

:ok:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat