Grzyby, alkohol a nasze zdrowie

Pytania i odpowiedzi
Awatar użytkownika

Autor tematu
PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby, alkohol a nasze zdrowie

Post autor: PawelJeleniaGora » wtorek, 20 września 2016, 23:36

Mężczyzna lat 45, wzrost 183cm, waga 108kg. Potrzebowałem zrobić dwa badania (te pierwsze z góry) robię je raz na dwa lata, tylko te i żadne inne. Poszedłem do lekarza po skierowanie i nierzadko się słyszało a po co, a dlaczego a ALT to jak ktoś ma stan zapalny to pan nie ma to nie dam bo nie ma potrzeby :shock: etc Tym razem było zupełnie inaczej (młody nowy lekarz) chciałem tylko dwa i mimo moich uporczywych starań żeby dostać tylko te dwa dostałem OSIEM :shock: :shock: :shock: których w ogóle nie chciałem i uporczywie odmawiałem :!: . Teraz tak, grzybki zawsze obgotowane i póżniej smażone na cebulce i czosnku, margarynie i oleju rzepakowym plus smażone lub pieczone udko non-stop od końca maja gdy tylko miałem wolne od pracy czyli jakieś 15 dni w miesiącu (plus ziemniaki z margaryną). Ponieważ z alkoholu jestem fanem piwa więc wychodzi średnio 150 piw miesięcznie, więcej w dni wolne a mniej w dni kiedy pracuje oczywiście po pracy. Badanie w zamiarze miało zostać wykonane po pięciu dniach wolnych od alkoholu i grzybków. Niestety cierpliwy to ja nie jestem i poszedłem na pierwsze badanie (prywatnie) po jednodniowym poście :shock: . Dodam tylko, że od lat oba wyniki wątrobowe mam na styku lub deko ponad normę. Wyniki okazały się :ok: ALT nieznacznie ponad normę, ale bez żadnych konsekwencji. Ok więc teraz 3 dni postu i robię wszystkie osiem badań ze skierowania. Niestety na dzień przed badaniem wypiłem pięć piwek i jadłem pierwszy raz w życiu pierogi ze szpinakiem. Bilirubina spadła a ALT poszło w górę przez piwo czy ten szpinak :?: , ale i tak tragedii nie ma :) . Teraz dalej, każdy mi mówił, że cholesterol i tłuszcze to na pewno nie będą OK. Dodatkowo na dwa tygodnie przed badaniem miałem wyrwanego zęba siódemkę z delikatnymi komplikacjami w czasie rwania i póżniej. Suchy zębodół i straszny ból aż do ucha, więc trochę leków przeciwbólowych musiałem niestety przyjąć. Dziąsło nie zrosło się do dzisiaj (miesiąc) mimo zjedzenia około 70 jajek na tydzień przed badaniem (cholesterol :lol: ). Mimo tego wszystkiego wyniki nie są takie złe, troszkę podwyższony cukier i cholesterol całkowity. Tłuszcze i inne w normie, morfologia :ok: , więc taka dieta mi służy. Nie jem konserw i kiełbas nie na widzę tych chrząstek za to jestem fanem każdego rodzaju serów a mój ojciec zupełnie odwrotnie tylko kiełbasy bo serem się nie na je :ok: :ok: :ok: :beer: :beer: :beer: .


Awatar użytkownika

woronka
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2017, 17:19
Imię: Weronika
Ulubione grzyby: podgrzybki, kurki, borowiki
Pochwalony: 2 razy
Kontakt:

Grzyby, alkohol a nasze zdrowie

Post autor: woronka » piątek, 13 stycznia 2017, 19:21

Bardzo dobrze, że aż osiem bo warto regularnie się badać. A te piwka to jakie? ;-)



Michalina12
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:41
Imię: Michalina
Ulubione grzyby: Kurki
Pochwalony: 1 raz

Grzyby, alkohol a nasze zdrowie

Post autor: Michalina12 » wtorek, 6 grudnia 2022, 14:23

Zdecydowanie regularne kontrole lekarskie to podstawa!
https://okotrendy.pl/blog/objawy-pogorszenia-wady-wzroku.html



StaryGrzyb
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2023, 10:24
Imię: Grzyb
Ulubione grzyby: Łysiczka Lancetowata
Lokalizacja: Rybnik

Grzyby, alkohol a nasze zdrowie

Post autor: StaryGrzyb » poniedziałek, 10 kwietnia 2023, 10:48

Bardzo polecam oddział 5C w szpitalu Babińskiego w Krakowie, wspaniała obsługa (jeśli nie najlepszy zespół w Polsce). Odpowiedzą Panu na wszystkie pytania :borowik:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat