Jeden mocniejszy lub dwa słabsze?

O klubie i klubowiczach

Jesteś pierwszy raz na naszym forum? Przywitaj się >> Poznajmy się bliżej
Awatar użytkownika

Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 22555
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 00:00
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Lokalizacja: M Kotlinka
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Post autor: Termit » poniedziałek, 20 września 2010, 18:08

Karina,
Najważniejsze pytanie to jak Wam się podoba wizualnie?
Wizualnie owszem wygląda świetnie


Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""
Awatar użytkownika

Lobaria
Moderator
Moderator
Posty: 11008
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2008, 17:19
Ulubione grzyby: borowik ceglastopory
Lokalizacja: Gdynia
Pochwalił: 647 razy
Pochwalony: 1887 razy

Post autor: Lobaria » poniedziałek, 20 września 2010, 18:20

Zenit pisze:Obiecałem pokazać projekt nowej wersji strony która powinna zacząć działać w tym roku
Trochę bałaganu jest, ale stronka wygląda nowocześniej. Dublują się przepisy.


"Brak przemocy prowadzi do najwyższej etyki, która jest celem całej ewolucji. Dopóki nie przestaniemy krzywdzić innych żywych stworzeń, ciągle będziemy dzikusami."
Thomas Edison
Awatar użytkownika

maud
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2417
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2006, 20:29
Ulubione grzyby: sarniak, zajączek, zielonka
Lokalizacja: Żarów
Pochwalony: 52 razy

Post autor: maud » wtorek, 21 września 2010, 22:45

Fajnie, że idą zmiany, ale... do starej jestem bardziej przywiązany. Zaczyna brakować tego czegoś co przez lata wyróżniało tą stronę od wielu innych... sam nie wiem, ale czy aż tak bardzo musi być wszystko funkcjonalne, uproszczone?
Chodzimy na grzyby nie na wyścigi, lecz by spędzić niebanalnie czas i tak powinno być z naszą stroną. Nie podoba mi się kierunek zmian, brakuje klimatu...


Piotr Maud_Dib

Smutne jest rozstanie z przyjaciółmi; miejsce to tylko miejsce.
Awatar użytkownika

Lobaria
Moderator
Moderator
Posty: 11008
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2008, 17:19
Ulubione grzyby: borowik ceglastopory
Lokalizacja: Gdynia
Pochwalił: 647 razy
Pochwalony: 1887 razy

Post autor: Lobaria » wtorek, 21 września 2010, 22:50

maud, gdy przeczytałam Twoje uwagi stwierdziłam, że masz rację. Jest niby nowocześniej, zgodnie z tzw. trendami w reklamie / w końcu siedzę w niej /, a na naszej stronce chodzi o to, aby się czuć dobrze - i tak jest w dotychczasowej formie. :)


"Brak przemocy prowadzi do najwyższej etyki, która jest celem całej ewolucji. Dopóki nie przestaniemy krzywdzić innych żywych stworzeń, ciągle będziemy dzikusami."
Thomas Edison

bulaj
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 729
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 08:18
Ulubione grzyby: kurki, kanie, kozaki czerwone
Lokalizacja: Słupsk
Pochwalony: 40 razy
Kontakt:

Post autor: bulaj » czwartek, 23 września 2010, 09:38

Moim zdaniem to przede wszystkim kuleje usability.
Nagrzyby.pl jest portalem.
Jedną z podstawowych zasad jest żeby strona startowa nie była długa, że trzeba ją przewijać nieskończenie długo.
Rozdzielczość w pionie jest za duża.
Stronę powinno się skrócić do rozdziałki max. 1000 pikseli.
W Polsce w dalszym ciągu najbardziej popularną rozdzielczością jest 1024x768 pikseli http://www.ranking.pl/pl/rankings/scree" onclick="window.open(this.href);return false; ... tions.html
i na świecie również http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=17" onclick="window.open(this.href);return false;

Moim zdaniem idealnie zaprojektowana pod względem "usability" strona to np. http://www.yahoo.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
krótka, przejrzysta, wszystko pod ręką.

Box z "zaprzyjaźnionym portalami" zdecydowanie za dużo zajmuje miejsca. Szkoda miejsca.
To samo dotyczy "Polecamy" i "Fotogalerie użytkowników". Nie wiem po co tam te miniaturki zdjęć.
Ja osobiście wywaliłbym te zaprzyjaźnione portale jako belkę na dole z małymi miniaturkami.

Inna sprawa, że w ogóle po co na stronie startowej "Fotogalerie użytkowników".
Dla mnie projektowana jak i obecna strona jest mało intuicyjna i nie za wiele mająca z użytecznością.
Osoba, która pierwszy raz wchodzi na stronę nie wie co gdzie jest i klika po omacku.
Mimo tego, ze już od dłuższego czasu hasam na nagrzyby.pl to dalej mi się zdarza, że czegoś szukam w czeluściach serwisu bo jest skutecznie zakamuflowane.
Ostatnio np. klikając w przepisy wyskakiwały mi niusy a nie przepisy :x

Przepraszam bardzo, ale na stronie nawet tej niby odświeżonej jest bałagan. Prawa strona krzyczy, przeładowana obrazkami, lewa milczy.
Ona jest po prostu źle zaprojektowana i tyle.

Nie wiem po co info w stopce o xtml i css skoro strona nie waliduje się i ma masę błędów w kodzie.


Awatar użytkownika

Alex
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1413
Rejestracja: niedziela, 26 lipca 2009, 18:06
Ulubione grzyby: Boletus Edulis, Boletus luridiformis, Macrolepiota procera, Auricularia auricula-judae
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Pochwalony: 356 razy
Kontakt:

Post autor: Alex » czwartek, 7 października 2010, 20:46

Zenit pisze:Chciałem powiedzieć że oglądalność portalu i forum w tym roku wzrosła ok 900%.
Zenit, przede wszystkim gratuluję, to wielki sukces !! :spoko:

Widzę, że w temacie nowej odsłony strony, zdania mocno podzielone...

Jeśli mogę to i ja wtrącę swoje trzy grosze, napiszę szczerze, bo o to chyba chodzi?
Mi się akurat nowy projekt strony niezbyt podoba, obecny wygląd strony jest ok, może po za małymi minusami, które myślę łatwo by było poprawić, zarazem odświeżyć wygląd strony…
Jeśli chciałoby się trochę świeżości, można zmienić ten główny szablon http://www.nagrzyby.pl/templates/nagrzy" onclick="window.open(this.href);return false; ... -image.jpg można stworzyć jakiś inny w podobny sposób, tak aby było nawiązanie do grzybów, lasu poprzez jakieś zdjęcia jak w tym dzisiejszym.
Ten nowy szablon z nazwą strony itd. Nie oddaje już takiego klimatu grzybów, lasu…
Podobnie nowe automatycznie przewiane niusy, to już nie to samo, teraz jest naprawdę fajnie gdy otwierając stronę można zobaczyć od razu wszystkie niusy, wszystko jest zrobione estetycznie, w fajnej formie, zmieniające się miniaturki, bezpośredni link do komentarzy, dalszej treści niusa, całej galerii…
Idąc dalej, w projekcie nowej strony jest” Forum- ostatnie posty”, tak naprawdę myślę, że jest to zupełnie nie potrzebny moduł na stronie, który tylko by zajmował miejsce. Zwłaszcza, że jak się domyślam te 4 skróty wyświetlane do tematów na forum będą zmienne i będą zależeć od najnowszych napisanych postów na forum, często pewnie będą to skróty do przeróżnych tematów. Myślę, że jeśli ktoś chce coś znaleźć na forum i tak z tego nie korzysta, tylko po prostu sam wchodzi na forum poprzez zakładkę i klika w tematy, działy które go interesują.
Obecnie np. ja jeszcze ani razu nie skorzystałem z tych skrótów do tematów na forum które są obecnie na stronie…
Idąc dalej, „Zaprzyjaźnione portale”. Tu bym proponował zrobić tak jak napisał Bulaj, czyli umieścić te banery w belce na dole strony, myślę, że wyglądało by to bardziej estetycznie, a i zwolniło by się miejsce w pionie strony.
Uporządkowałbym też te wszystkie linki, banery, które nie jednokrotnie odnoszą linkiem do tego samego miejsca, wielokrotnie się dublują.
W nowym projekcie podoba mi się moduł „Fotografie użytkowników” choć bardziej bym sprecyzował nazwę na np. coś w stylu „Pomocy w rozpoznaniu grzybów” Dlaczego? Dlatego, że jak już ktoś też napisał w tej galerii są raczej zdjęcia osób wstawiające grzyby do rozpoznania, zgłaszających się z pomocą w rozpoznaniu. Jakość i zawartość tych zdjęć jest tak naprawdę tylko w celu rozpoznania grzybów. Natomiast Fotografie użytkowników to pod chodzi mi bardziej pod duże galerie, w których to eksponujemy, chwalimy się swoimi zdjęciami, grzybami.
Zakładki „Reklamy” jak najbardziej, to wiadomo musi być!
Moim zdaniem szkoda robić ,tak bardzo odmieniać stronę, szkoda zmieniać coś co jest super albo prawie super :)
Myślę, że wystarczyłyby małe zmiany w obecnym wyglądzie strony aby było naprawdę fajnie.
Moduł niusów jest jak najbardziej ok. tak jak pisałem na początku, szablon tez ok. ale oczywiście tu można wprowadzić jakiś inny w celu powiewu nowości, można też zmienić .np kolor tych wszystkich ramek, tła ramek itp. Można też by spróbować wyrzucić nie potrzebnie dublujące się odnośniki, wyrzucić mniej przydatne moduły, uporządkować ładnie resztę i zamiast obecnych dwóch tych obok siebie pionowych ramek zrobić jedną, wszystko by wyglądało bardzo estetycznie i poukładanie.
Z nowości , ładnie wstawić ten moduł zdjęć do rozpoznania, zaprzyjaźnione portale dać w belce na dole strony i wszystko myślę miało dużą szanse elegancko, nowo wyglądać. Jakiś czas temu takie odświeżenie było na forum i jest teraz naprawdę super, forum nie straciło swojego klimatu, a zyskało porządek i estetykę oraz świeżość.
Oczywiście to są tylko moje takie spostrzeżenia i wizje. Uważam tylko, że nie wszystko co nowe jest lepsze, trzeba też pamiętać, że stronę odwiedzają ludzie w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania w obsłudze komputera, Internetu itp. Strona moim zdaniem powinna wyglądać estetycznie i być przede wszystkim czytelna, a poruszanie się po niej intuicyjne i łatwe.
Jak zrobisz i urządzisz Zenit tą stronę w nowym stylu to już Twoja decyzja, jak by nie była zrobiona i tak będzie to najlepsza grzybowa strona, dzięki, której można nabyć bardzo dużo wiedzy, poznać fajnych ludzi i w ogóle, co ja będę pisał, każdy wie jak super jest strona NaGrzyby.pl i forum :)

Ps: Myślę, że fajnie by było jakby trochę więcej osób się wypowiedziało w tym temacie, na pewno każdy ma jakieś swoje zdanie i pomysły, a myślę, że temat jest bardzo ważny.


Zapraszam do mojej galerii zdjęć ;)
---> https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2/Alex/" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz na mój grzybowy blog :ceglaś:
---> http://grzyby-lasy-zachodniopomorskie.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » czwartek, 7 października 2010, 22:34

Teraz moja kolej, by wtrącić swój grosik... :)
Jako "stary" czytelnik i "świeży" uczestnik portalu nagrzyby.pl mogę tylko powiedzieć, że nowa szata graficzna bije świeżością i wizualnie wcale nie jest tak źle, no a jak to się sprawdzi funkcjonalnie - to się okaże w praktyce. Panel "Fotogalerie użytkowników" jest jak najbardziej na swoim miejscu, gdyż moim zdaniem jest jednym z najważniejszych elementów serwisu, szczególnie "zdjęcia do rozpoznania" - znakomite rozwiązanie edukacyjne (nie wymagające rejestrowania się), jakiego nie spotkałem w żadnym innym "grzybowym" serwisie :brawo:
Ale tak naprawdę to żal byłoby się rozstać z dotychczasową szatą, która jest po prostu wyjątkowa, swojska, iście grzybowa i daje taki klimat, że nie chce się człowiekowi z niej wychodzić. Popieram więc zdanie, że może by tak radykalnie strony do góry nogami nie wywracać, a raczej lekko zmodyfikować (na pewno skrócić w pionie i uporządkować pewne informacje). No i to obecne logo - bije na głowę wszystkie serwisy! Gdyby tak mogło zostać... :shock: :cry:

A może by tak do nowej szaty i układu strony przenieść kolorystykę i nastrój z bieżącej strony? Wilk byłby syty, a i owca cała (Czerwony Kapturek i babcia też)... :D


Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 11 października 2010, 10:11

Dziękuje za Wasze uwagi z tego co wiem Karina czyta wszystkie Wasze uwagi - chcę nową wersję strony wprowadzić gdy sezonowa odwiedzalność strony spadnie.
Postaram się wziąć Wasze uwagi przy końcowej realizacji nowej wersji.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat