Darjusz abdykuje

O klubie i klubowiczach

Jesteś pierwszy raz na naszym forum? Przywitaj się >> Poznajmy się bliżej
Awatar użytkownika

Autor tematu
Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Darjusz abdykuje

Post autor: Dare » wtorek, 21 maja 2013, 14:03

Witajcie,

Jeśli czytacie ten temat to znaczy, że użytkownika Dare już nie ma na forum, i raczej nie będzie. Nie jest to, w przeciwieństwie do Nadira, spóźniony żart primaaprilisowy (udało Ci się to perfekcyjnie :beer:)... Kiedy dołączałem do tego forum łudziłem się, że się czegoś nauczę o mykologicznej sferze naszej planety. Forum zostało mi polecone przez Młodego. Pamiętam jak dziś, kiedy Młody wyskoczył do mnie z tekstem na grzybowym spacerze w kotlinie kłodzkiej: "yyy... a masz aparat? bo by sie na forum wrzuciło fotki do identyfikacji w temacie Pytanie do grzyboznawcy :D". Na początku stwierdziłem, że to niedorzeczny pomysł, ale w sumie czemu nie. I tak, wraz z pomiarową paczką L&Mów Młodego na forum znalazło się zdjęcie napotkanych grzybów. Napędzany chęcią nauki i perspektywą chodzenia na grzybki z Młodym, kiedy tylko to możliwe zacząłem uczyć się przeglądając forum i atlas na portalu. Nauka nie była jednak efektywna, bo zarówno Młody, jak i Ja zauważyliśmy, że kilka rzeczy mogłoby być zrobione inaczej, wygodniej. Skontaktowaliśmy się z Zenitem i zaproponowaliśmy stworzenie bazy/wyszukiwarki grzybów, powstał temat na forum, na którym widać było upływ czasu i braki, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i technologie. Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji i przystosowane do nawyków, które weszły już użytkownikom w krew. Moim skromnym zdaniem udało się to osiągnąć (poza brakującą funkcjonalnością podglądu na które zagadki jak się odpowiedziało, ale tym się powinien Młody bez problemu sobie poradzić). Litry potu podczas czytania technicznych dokumentacji, dziesiątki (nie, nie przesadzam) godzin spędzonych na Skype opracowując plan i proces modernizacji sprawiły, że ten ostatni temat piszę na najnowszym forum, które chodzi szybciej, jest ładniejsze i bardziej funkcjonalne. Na forum panował totalny bałagan, którego udało się nam częściowo uporządkować, częściowo, bo przewijające się w każdym temacie odpowiedzi PAWŁA54 (nie zawsze na temat). To jeden z powodów dlaczego odchodzę z portalu. Jestem perfekcjonistą i mi osobiście takie rzeczy przeszkadzały, ale to nie moje forum i nie roszczę sobie do niczego prawa. Dziwiły mnie historie zasłyszane na temat osób, które rezygnowały z tego forum, ale po głębszym namyśle zaczynam ich rozumieć. Chociaż nie jestem na nikogo zły, i podejrzewam, że nikt też i na mnie nie będzie, to mój czas tutaj dobiega właśnie końca...

Z tego miejsca chciałbym podziękować:
Zenitowi - za możliwość współpracy przy modernizacji strony i portalu oraz smardzowanie na Słowacji.
Nadirowi - za doskonałe zrozumienie, setki godzin wiszenia na Skype i gadanie zarówno o pierdołach, jak i wesołe rozkminki administracyjne przy napoju grzybiarza :beer:
Młodemu - mojemu najlepszemu przyjacielowi, który nie dość, że starał się mnie nauczyć gatunków grzybów, nie martw się, z 5 gatunków pamiętam ;) to jeszcze chciał się nauczyć tego, co ja umiałem jeśli chodzi o programowanie i administrację www. Mogę tutaj nie bez kozery zacytować angielskie powiedzenie: "From zero to hero".

Wszystkie dane dostępowe zostały przekazane Młodemu, więc technicznie rzecz biorąc chłopak jest w pełni przygotowany aby administrować i modyfikować portal i forum wedle waszych potrzeb, bo przecież to wszystko dla Was jest robione :)
Cytując jednego z autorytetów grzybowych: "Ty się Dare na niczym nie znasz" z uśmiechem na twarzy żegnam się z Wami i życzę z całego serca zawsze pełnych koszyków i zawsze udanych wypraw grzybowych!


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 21 maja 2013, 14:16

Dare pisze:Zenitowi - za możliwość współpracy przy modernizacji strony i portalu oraz smardzowanie na Słowacji.
jak też dziękuję i myślę że jak będziesz na południu Polski będzie znowu okazja na jakiś wypad na grzyby.
Jak mało kto doceniam co zrobiłeś dla tego forum i portalu. Myślę że po tych zmianach portal stanie się "łatwiejszy" w obsłudze.


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » wtorek, 21 maja 2013, 14:31

Wszyscy kiedyś "zabdykujemy" Pozdrawiam i życzę powodzenia :ok:


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » wtorek, 21 maja 2013, 16:20

Dare, Ja już nic nie kumam, albo żarty primaaprilisowe albo inne powody. Ale żeby, żegnać się na zawsze, przecież może tu jeszcze zajrzysz. Qrde, ciągle coś, jedni odchodzą, drudzy przychodzą. Przyczyna przeważnie jest jedna, ktoś coś napisał :x .Gdybym, przejmował się tym co wszyscy piszą, to także bym abdykokował. Mnie też wiele rzeczy tu wnerwia, ale może inni są na tej stronie tylko dla nich, wszystkim nie dogodzisz. :(


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 21 maja 2013, 17:45

Wojtas pisze:Przyczyna przeważnie jest jedna, ktoś coś napisał :x
myślę, że przyczyna jest inna... gdy poświęca się czemuś wiele serca i czasu a nie widać zaangażowania innych, którzy nie doceniają czyjeś ogromnej pracy, przychodzi moment zniechęcenia... Ja to rozumie i mimo wszystko nie dopuszczę do świadomości, że tak wiele pracy mogłoby pójść na marne. Byłem tu, jestem i będę...


Awatar użytkownika

kydra21
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 17 marca 2013, 18:02
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Racibórz
Pochwalony: 7 razy

Post autor: kydra21 » wtorek, 21 maja 2013, 18:49

Dare- wielki szacunek, ale szkoda że chcesz odejść- każde środowisko jak jest różnorodne wówczas jest piękne (nigdy nie mów- nigdy) :( :( :(


Im więcej się uczę , tym większą mam świadomość jak mało wiem.
Awatar użytkownika

Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » wtorek, 21 maja 2013, 19:58

Cóż - wszystko płynie, jak powiedział pan Tarej... - życzę szczęścia na nowej drodze życia i wielkich grzybów (a będą)... :)


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » środa, 22 maja 2013, 02:47

Z tego co widzę, to nie ma co gdybać na temat przyczyn, bo Dare tutaj przecież wszystkie najważniejsze wymienił. W tym jedna z nich - myślę, ze ona "przelała czarę". Szczerze mówiąc, nie wiem czy ja w takiej sytuacji nie zrobiłbym tego samego co on :?

Dare, trzymaj się cieplutko i zaglądnij tu do nas, chociaż od czasu do czasu :)
Dzięki za wielką pomoc w zatopieniu tego naszego starego forumowego archaika-Titanica. Nowe forum nie jest może całkowicie pozbawione wad, ale jest o niebo lepsze i przede wszystkim - bezpieczniejsze od starego. Portal też działa sprawniej - to już widzę "od zaplecza".
Miałem tę przyjemność, że mogłem choć trochę pomóc w dokonaniu tej forumowej i portalowej rewolucji. Przy okazji zarywania wielu nocy - także sporo nowej technicznej wiedzy udało mi się "łyknąć". A tego to już mi nikt nie zabierze :roll: ;)
Za nową konstrukcję atlasu-wyszukiwarki mogę się tylko ukłonić... :poklon: :ok: Sam bym lepszej nie zrobił... :/ :lol: :lol:


Dare, ja również życzę Ci pełni grzybowego szczęścia przy każdej leśnej wizycie :D oraz owocnej pracy w dziedzinie, w której jesteś najlepszy :ok: :)
:beer: :beer: :papa:


Awatar użytkownika

kombiii
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1727
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 13:24
Ulubione grzyby: prawdziwek, borowik oraz boletus edulis
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwalił: 109 razy
Pochwalony: 494 razy
Kontakt:

Post autor: kombiii » środa, 22 maja 2013, 19:23

Dare pisze: przewijające się w każdym temacie odpowiedzi PAWŁA54 (nie zawsze na temat). To jeden z powodów dlaczego odchodzę z portalu.
Jeśli można, wrzucę kamyczek nie do swego ogródka :roll:
Kolega PAWEŁ54 jest przesympatyczną i życzliwą osobą, (prócz Zenita który życzliwy jest dla prawie wszystkich ;) ) mimo tego, że nie znamy się osobiście, zawsze wspomagał mnie , prostego grzyba, dobrym słowem i humorem.
To tyle, nie umniejszając oczywistych zasług kolegi Dare - pozdrawiam :)


Zdobywca II miejsca w fotce dekady 21-31 lipca :) w 2014 roku
Awatar użytkownika

ewar
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1842
Rejestracja: środa, 2 listopada 2011, 15:33
Pochwalony: 454 razy

Post autor: ewar » środa, 22 maja 2013, 21:32

Przykro, że Dare odszedł.
Jak sam kiedyś jednak napisał: "Nie samym forum człowiek żyje. Mam narzeczoną, syna, pracę, której muszę się poświęcić, jestem muzykiem i również w tym kierunku chcę się realizować."
Szkoda tylko, że odchodząc podał, jako jeden z powodów, posty Pawła54. Taka nagonka na Pawła, nie tylko zresztą w wykonaniu Dare, jest dla mnie niezrozumiała.
Jak ktoś kiedyś mądrze napisał, piękno tkwi w różnorodności.
Nie zauważyłam, żeby Paweł kogoś obraził. Wręcz przeciwnie! Dla każdego jest miły, zawsze śpieszy z :) i :brawo: :brawo: :brawo:
Paweł jest naszym kolegą i aż ciśnie mi się na usta powiedzenie: żyj i pozwól żyć innym.
Bycie na forum powinno być formą zabawy.
Ordung muss sein - owszem- ale niekoniecznie na forum, które ma jednoczyć ludzi dla ich zainteresowań, chęci porozmawiania z wirtualnymi przyjaciółmi, podzielenia się swoimi grzybowymi, i nie tylko, trofeami, uśmiechu z dowcipu, posłuchania muzyki, która różnie gra w naszej duszy.
Szkoda, żeby forum było pełne ograniczeń.
Bądżmy dla siebie bardziej życzliwi i tolerancyjni. Szanujmy naszą inność.

Dare!

Życzę Ci wszystkiego, co najlepsze. Zaglądaj do nas! Odwaliłeś dla forum kawał dobrej roboty i jestem pełna podziwu dla Ciebie. :D :brawo:
Spełniaj swoje marzenia, realizuj się we wszystkich aspektach życia. :)
No i oczywiście udanych leśnych wypraw ! :ok:

Pawle!

Nie przeszkadzasz mi ani Ty, ani inni forumowicze. Wszystkie Wasze posty czytam z przyjemnością i uśmiechem na ustach. :D

Może nie wszystkim spodoba się to co piszę, ale oby nigdy nie dotyczyły mnie słowa, tak chętnie przypominanej, na forum, piosenki:

"Strach nie pozwalał głośno o tym mówić
Strach nie pozwalał kochać się i śmiać
Strach nakazywał opuścić w dół oczy
Strach nakazywał cały czas się bać."

I mam nadzieję, że:

"Jeszcze będzie przepięknie
Jeszcze będzie normalnie".


_________________________________
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » czwartek, 23 maja 2013, 08:48

kombiii, ewar, jeśli chodzi o moją wypowiedź na ten temat, to chyba jednak mnie źle zrozumieliście, bynajmniej mi nie chodziło o Pawła, a o kogoś i coś innego co Dare wymienił :) Ale mniejsza o to, nie ma co grzebać kijem w mrowisku :)


Awatar użytkownika

ewar
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1842
Rejestracja: środa, 2 listopada 2011, 15:33
Pochwalony: 454 razy

Post autor: ewar » czwartek, 23 maja 2013, 09:42

Nadir

Moja wypowiedż nie ma żadnego związku z Twoim postem. :)
Jest efektem moich spostrzeżeń i przemyśleń. :? Ale masz rację - nie ma co grzebać kijem w mrowisku.
Serdecznie pozdrawiam. :)


_________________________________
Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » czwartek, 23 maja 2013, 20:51

Dare, mi też jest żal, że odchodzisz, przywiązuję się do ludzi. :placze: :placze: :placze:
Bardzo dobrze się z tobą dogadywałam , jestem pełna podziwu dla ogromu pracy, którą bezinteresownie włożyłeś w ten portal, wyszukiwarkę i nowe forum oraz czasu, który na to poświęciłeś. :ok:
Naprawdę to doceniam chociaż z powodów zdrowotnych musiałam ograniczyć swoją działalność na portalu i nie mogłam pomagać przy wyszukiwarce.
Zawsze chętnie pomagałam ale tym razem musiałam przedłożyć względy zdrowotne ponad inne rzeczy. Bywa i tak. :(
Jest tu dużo ludzi młodych, których można zaangażować do pomocy i mam nadzieję, że wszystko będzie śmigało, jak należy a ty jako perfekcjonista, od czasu do czasu tutaj zajrzysz i zobaczysz, że twoja praca nie poszła na marne. ;)
Życzę powodzenia i jak pisze Ewar spełniaj swoje marzenia. Tego też ci życzę. :beer: :)
Kto mnie będzie teraz przywoływał do porządku w sprawie pytajników??? :?: :?: :?: :mrgreen:


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » czwartek, 23 maja 2013, 20:57

Sensibility pisze:Jest tu dużo ludzi młodych
Czyżby o mnie była mowa... :hyhy: :mrgreen: rotfl rotfl
Sensibility pisze:Kto mnie będzie teraz przywoływał do porządku w sprawie pytajników??? :?: :?: :?: :mrgreen:
Nie martw się, ja go skutecznie zastąpię :mrgreen: ;)


Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » czwartek, 23 maja 2013, 21:15

Nadir pisze:Czyżby o mnie była mowa... :hyhy: :mrgreen: rotfl rotfl
Ty tu działasz cały czas, ja miałam na myśli, jakichś nowych pomocników, żeby cała robota nie spadła na wasze trio: Zenit, Ty i Młody. :)
Dobrze byłoby jeszcze kogoś podszkolić. :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat