Ważne - Dla wszystkich oszukanych przez firmę Broadcast

O klubie i klubowiczach

Jesteś pierwszy raz na naszym forum? Przywitaj się >> Poznajmy się bliżej

Autor tematu
MariuszSokolowski
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 17:47
Ulubione grzyby: Kurka, czarny łepek, borowik, pieczarka pospolita

Ważne - Dla wszystkich oszukanych przez firmę Broadcast

Post autor: MariuszSokolowski » czwartek, 27 sierpnia 2015, 18:43

Witam,

Pomimo faktu, że lubię grzyby i las to jednak zarejestrowałem się tutaj celem odszukania wszystkich poszkodowanych przez P. Dariusza Żabskiego, właściciela już nieistniejącej firmy "Broadcast", która w latach 2000 - 2006 oszukała wiele osób chcących rozpocząć uprawę pieprznika jadalnego. Kwoty strat pojedynczych osób chcących rozpocząć uprawę oscylowały w granicach od 40 000 zł - 70 000 zł, gdyż podkłady sprzedawane przez firmę "Broadcast" nie nadawały się kompletnie do użytku, co skutkowało wyniszczeniem całej uprawy w niekrótkim czasie. Temat poświęcony osobom poszkodowanym został już niestety usunięty z tego forum, lecz nadal jestem w posiadaniu zapisanej strony na której wypowiadał się użytkownik tego portalu - Wiesław Kamiński (Zenit). Padł on ofiarą Pana Dariusza i prawdodpodobnie nie odzyskał pieniędzy z tego względu iż właściciel firmy "Broadcast" przepadł bez wieści krótko po tym incydencie.

To nie pierwsza sytuacja, w której oszukał on ludzi na dużą skalę. W latach 90-tych prowadził firmę pod takim samym szyldem, która sprzedawała poleasingowe komputery. Dysponując kontaktami w popularnych "SKOK-ach" zaciągnął pożyczki używając danych swoich klientów (skany dowodów osobistych). Po tych wydarzeniach zaangażował się w przedsiębiorstwo wielobranżowe "Broadcast", gdzie oszukał on ludzi chcących uprawiać pieprznika jadalnego. Następnie na terenie Katowic otworzył on ze współnikiem firmę o nazwie "Ruch Obrony Bezrobotnych", która pośredniczyła w pośrednictwie pracy innej firmy wysyłając katowickich górników do Szwajcarii. Oferowano im wynagrodzenie 2000 euro miesięcznie oraz lokum, jednak i oni padli ofiarą oszustwa. Dotarła do tego gazeta naszemiasto Katowice. Artykuł jest ogólnodostępny w internecie. Po ponownej zmianie miejsca zamieszkania, Dariusz Żabski w 2010 roku założył fundację, lecz krótko po otrzymaniu odpowiednich uprawnień usunął on statut fundacji jasno określający jej cele. Zajął się sprzedażą oprogramowania komputerowego. Dlaczego fundacja ? Ponieważ jest zwolniona z niektórych podatków, składek ZUS, a "pracownicy" mogą zatrudnić się jako wolontariusze pracujący za darmo. Nikt nie kontroluje tego podmiotu, więc Pan Dariusz jako jego prezes może dobrowolnie wypłacać sobie wynagrodzenie za plecami i jednocześnie udawać biednego przed komornikami.

Dysponuję informacjami odnośnie obecnego miejsca przebywania tego człowieka, jego telefon, dane adresowe matki, dane adresowe brata, adres zameldowania, dane adresowe żony. Dysponuję także informacjami na temat jego wspólników, którzy mogli brać udział w oszustwach. Chciałbym pomóc jak największej ilości osób, gdyż sam zostałem przez niego oszukany.

P.s. Wiem, że dział jest być może nieodpowiedni, jednak zależało mi na dotarciu do jak największej ilości osób, które mogły paść ofiarą Dariusza Żabskiego.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 sierpnia 2015, 19:03

MariuszSokolowski pisze:Temat poświęcony osobom poszkodowanym został już niestety usunięty z tego forum, lecz nadal jestem w posiadaniu zapisanej strony na której wypowiadał się użytkownik tego portalu - Wiesław Kamiński (Zenit). Padł on ofiarą Pana Dariusza i prawdodpodobnie nie odzyskał pieniędzy z tego względu iż właściciel firmy "Broadcast" przepadł bez wieści krótko po tym incydencie.
:o Proszę nie pisz takich głupot ! Pamiętam ten temat i moje przestrogi na temat tej firmy.
Jeśli masz zapis tych dyskusji proszę zamieść go poniżej mojej wypowiedzi.
Jeśli nie umieścisz tych wypowiedzi usunę wcześniejszy Twój wpis.
Żądam też przeproszenia mnie za pisanie o mnie nieprawdziwej opinii na temat moich wypowiedzi. Nigdy nie inwestowałem w jakieś dziwne uprawy i zawsze przestrzegałem w tym temacie. Nie jestem ofiarą Pana Dariusza są pewnie ci którzy nie słuchali moich ostrzeżeń.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Autor tematu
MariuszSokolowski
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 17:47
Ulubione grzyby: Kurka, czarny łepek, borowik, pieczarka pospolita

Post autor: MariuszSokolowski » czwartek, 27 sierpnia 2015, 19:08

Proszę bardzo :

Obrazek

Nawet jeżeli nie padł Pan ofiarą oszustwa a tylko relacjonował czyjeś doświadczenia, to niestety przez sposób formatowania strony i jedyną zapisaną kopię w tej postaci nie byłem w stanie tego wykluczyć. Nie dysponuję większą ilością zapisanych stron. To Pan jako administrator strony powinien mieć do nich ewentualny dostęp, a nie ja. Ja tylko staram się pomóc poszkodowanym. Jednorazowa szansa, ktoś nie zechce skorzystać, to jego problem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 sierpnia 2015, 19:17 przez MariuszSokolowski, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 sierpnia 2015, 19:16

[quote="MariuszSokolowski"]Proszę bardzo :[/quote] nius ten cały czas jest na stronie >>>
http://idziemy.nagrzyby.pl/index.php?ar ... ent&id=397" onclick="window.open(this.href);return false;
Zwróć uwagę co ja na początku piszę - potem jest pismo osoby oszukanej nie moje !

Zobacz co napisałem we wstępie !


Kiedy przed dwoma laty pojawiła się pewna firma oferująca pewne produkty zapewniające przemysłową uprawę kurek miałem wiele wątpliwości... gdy pojawiły się pytania na ten temat kierowane do mnie zawsze radziłem aby być powściągliwym w tej sprawie... dziś przedstawiam relacje osoby która mimo moich wątpliwości zawierzyła w dobrej wierze w kurkowy interes. Mam satysfakcje że z powodu antyreklamy tej firmy na łamach mojego forum i portalu liczba oszukanych ludzi nie była jeszcze większa...


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 sierpnia 2015, 19:23

MariuszSokolowski pisze:Nie dysponuję większą ilością zapisanych stron. To Pan jako administrator strony powinien mieć do nich ewentualny dostęp, a nie ja. Ja tylko staram się pomóc poszkodowanym. Jednorazowa szansa, ktoś nie zechce skorzystać, to jego problem.
dostęp do tego co cytowany jest cały czas i nie trzeba być administratorem aby do tego dojść !
Powtarzam to co napisałem:

Mam satysfakcje że z powodu antyreklamy tej firmy na łamach mojego forum i portalu liczba oszukanych ludzi nie była jeszcze większa...


Trudno mi współczuć osobom które mimo moich ostrzeżeń w różnych wypowiedziach jeszcze na starym forum pragnęli zaryzykować.
Zaryzykowali i mają tego owoce...

Oczekuję przeproszenia mnie za pisanie że to ja zostałem wkręconym w ten "interes" ! Jeśli nie to kasuję ten wątek.
Proszę nie mylić prawdy od fałszu !


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 sierpnia 2015, 19:33

MariuszSokolowski, polecam też dyskusje na ten temat >>> http://idziemy.nagrzyby.pl/index.php?ar ... nt&id=2474" onclick="window.open(this.href);return false;
Proszę czytać uważnie...


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Autor tematu
MariuszSokolowski
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 17:47
Ulubione grzyby: Kurka, czarny łepek, borowik, pieczarka pospolita

Post autor: MariuszSokolowski » czwartek, 27 sierpnia 2015, 19:39

Szanowny Panie, nie wiem jakiego typu ma Pan kompleks, ale uważam, że wyjaśniłem już powód pomyłki. Myślę, że zamiast przepychać się między sobą o jakieś mało istotne kwestie powinniśmy skupić się na pozostawieniu tematu, gdzie każdy poszkodowany będzie mógł dowiedzieć się czegoś więcej i ewentualnie podjąć jakieś kroki celem ukarania oszusta.

Proszę pamiętać, że założyłem ten wątek z czystej dobrej woli. Nikt nie musi na tym korzystać, a i ja mam ważniejsze rzeczy do roboty.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 sierpnia 2015, 19:50

MariuszSokolowski pisze:Szanowny Panie, nie wiem jakiego typu ma Pan kompleks
nie mam kompleksu ale satysfakcję że przestrzegałem przed tym "interesem". Życzę oszukanym odzyskania "zainwestowanych" pieniędzy a przede wszystkim znalezienie oszusta. Myślę że znalezienie i ukaranie go jest równie prawdopodobne jak wygranie szóstki w totolotku !


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Autor tematu
MariuszSokolowski
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 17:47
Ulubione grzyby: Kurka, czarny łepek, borowik, pieczarka pospolita

Post autor: MariuszSokolowski » czwartek, 27 sierpnia 2015, 19:57

Z całym szacunkiem, ale poszkodowanych nie będzie obchodziła Pana osobista satysfakcja z czyjegoś nieszczęścia. Ktoś mógł skorzystać, kto nie miał większej ilości gotówki na inwestycje, był amatorem lub ślepo zaufał człowiekowi, który pięknie mówił. Nie nam to oceniać. Tak samo jak nie nam oceniać co z tym zrobią komornicy, sądy, czy zwykli obywatele. Ja tylko poinformowałem, że pozyskałem pewne informacje na temat tego człowieka i mogę pomóc jeżeli ktoś tego bardzo chce. Cała reszta mnie już mało interesuje łącznie z pojedynkowaniem się na szable i 'przepraszam' za błąd wynikający ze złego formatowania zapisanej przed wiekami strony internetowej. Nie może Pan grozić, że usunie temat tylko dlatego, że poczuł się Pan osobiście urażony błahostką. W tym momencie osoby poszkodowane stracą jedyną być może możliwość uzyskania informacji na temat tego człowieka. Decyzję pozostawiam administracji serwisu i opiniom ewentualnych poszkodowanych. Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 sierpnia 2015, 20:00

MariuszSokolowski pisze:W tym momencie osoby poszkodowane stracą jedyną być może możliwość uzyskania informacji na temat tego człowieka. Decyzję pozostawiam administracji serwisu i opiniom ewentualnych poszkodowanych. Pozdrawiam
U mnie nie usuwam niczego z dyskusji na forum co może cokolwiek pomóc w stosownym temacie.
Proszę podać swój email a osoby zainteresowane tą sprawą napiszę do Pana.
Życzę jeszcze raz powodzenia !


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 sierpnia 2015, 20:05

Zenit pisze:
MariuszSokolowski pisze:W tym momencie osoby poszkodowane stracą jedyną być może możliwość uzyskania informacji na temat tego człowieka. Decyzję pozostawiam administracji serwisu i opiniom ewentualnych poszkodowanych. Pozdrawiam
U mnie nie usuwam niczego z dyskusji na forum co może cokolwiek pomóc w stosownym temacie.
Proszę podać swój email a osoby zainteresowane tą sprawą napiszę do Pana.
Życzę jeszcze raz powodzenia !
Ten temat będzie tu na stałe... nie będzie nigdy usunięty !

Mam jeszcze jedną propozycję portal ma swój profil na FB - ogląda i czyta go wielu sympatyków. Proszę napisać coś na swoim profilu FB jeśli go Pan ma na temat tego oszustwa a ja to udostępnię na profilu strony.
Jeśli nie ma Pan profilu proszę przesłać mi tekst na ten temat to zamieszczę go osobiście na FB.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Autor tematu
MariuszSokolowski
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 17:47
Ulubione grzyby: Kurka, czarny łepek, borowik, pieczarka pospolita

Post autor: MariuszSokolowski » piątek, 28 sierpnia 2015, 01:11

Zenit pisze:
Zenit pisze:
MariuszSokolowski pisze:W tym momencie osoby poszkodowane stracą jedyną być może możliwość uzyskania informacji na temat tego człowieka. Decyzję pozostawiam administracji serwisu i opiniom ewentualnych poszkodowanych. Pozdrawiam
U mnie nie usuwam niczego z dyskusji na forum co może cokolwiek pomóc w stosownym temacie.
Proszę podać swój email a osoby zainteresowane tą sprawą napiszę do Pana.
Życzę jeszcze raz powodzenia !
Ten temat będzie tu na stałe... nie będzie nigdy usunięty !

Mam jeszcze jedną propozycję portal ma swój profil na FB - ogląda i czyta go wielu sympatyków. Proszę napisać coś na swoim profilu FB jeśli go Pan ma na temat tego oszustwa a ja to udostępnię na profilu strony.
Jeśli nie ma Pan profilu proszę przesłać mi tekst na ten temat to zamieszczę go osobiście na FB.
Wyślę stosowną wiadomość prywatną z poziomu tego forum. Podam Panu wszystko, co jest mi wiadome. Może komuś się to przyda.



Autor tematu
MariuszSokolowski
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 17:47
Ulubione grzyby: Kurka, czarny łepek, borowik, pieczarka pospolita

Ważne - Dla wszystkich oszukanych przez firmę Broadcast

Post autor: MariuszSokolowski » piątek, 9 czerwca 2017, 21:25

Witam ponownie,

Chciałbym uprzejmie prosić o udostępnienie kopii faktur oraz umów zawartych między którymkolwiek z Państwa, a firmą "Broadcast Poland" sprzedającą materiały do uprawy pieprznnika jadalnego w latach 2003 - 2009. Dokumenty te, z racji ich charakterystyki, pomogłyby organom ścigania w trwających postępowaniach. W przypadku posiadania jakichkolwiek dokumentów z naniesionymi danymi firmy, takich jak faktury, umowy, paragony, katalogi, korespondencja tradycyjna/elektroniczna itd. proszę o skierowanie odpowiedniej wiadomości prywatnej do mnie poprzez niniejsze forum lub odpowiedź w formie postu w tym temacie. Historie oszukanych będą także mile widziane.

Odnalezienie tego człowieka okazało się być bardziej prawdopodobne niż trafienie "szóstki w lotka" i nie chciałbym, aby jego oszustwa w związku ze sprzedażą wadliwych zarodni, preparatów, czy podłoży uszły mu płazem. Tacy ludzie powinni stanąć przed Sądem. Dlatego... ponownie apeluję o Państwa pomoc. Jeżeli ktokolwiek posiada jakiekolwiek dokumenty z tamtych lat, niech nie pozostaje bierny sytuacji.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat