Rowerowe wojaże

Rozmowy te mniej poważne
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » piątek, 4 września 2015, 00:40

emilos66 pisze:Zauważyliście że ostatnio ciągle mówią w mediach o tym że to ostatni słoneczny i ciepły dzień? Codziennie.
Dobrze, że chociaż nie mówią o słonecznych nocach ;)



Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Ta ostatnia niedziela ....Cwilin zdobyty 13.12.2015

Post autor: Spike » niedziela, 13 grudnia 2015, 18:54

dawno mnie nie było na forum , ale to sprawka tych co pochowali wszystkie grzyby w małopolsce ...w tym roku zero zbiorów , poza tym praca zawodowa i dużo jazd na szosie testowych.

Ale żeby nie było że stary nie daje rady to prosze bardzo , relacja z dzisiejszego tripu, czyli hardcor dla wytrwałych :



Wstałem rano ... tak sie zaczyna każda moja przygopda w górach , no bo przeciez nie wstaje wieczorem .. choc róznie bywało ...ale wracamy w góry !

Wstalem patrze leje deszcz , super , ostatnia niedziela sp....a a rower przygotowany na żylete, nawet łańcuch nasmarowałem FL na błoto .

Sniadanko jakieś , jest 10 ...dalej pada , poziom wq....a zaczyna rosnąc , ładuje kompa i patrze, pogoda - Mszana Dolna - ma nie padac , wrzucam kamere on line ze Śnieżnicy ... no nie pada , nawet słonko sie przedziera , decyzja , szybka jade ... temperatura znośna, 7 st moze byc.

Jest po 11 jak sie zebralem z rowerem z warsztatu, , jade , deszcz napier....a cały czas.

Mijam Wieliczke, Kasina..... prawie nie pada , wpadam do Jurkowa , jest ok , sucho , dojechałem na polanke na szlak żółty kapliczkowy, jest dopbrze, przebieram się i startuję .


Ogólnie trasa jest krótka, troche sztywnych podjazdów, troche kamieni w jednym miejscu, błoto standard, ale twardo w miare więc sie podjeżdzało i podchodziło ok.

Bałem sie opon... z przódu miałem Smoka , z tyłu Vapora, ale okazło sie że idą jak traktor....

O ile w lesie sie spociłem to jak wyjechałem na Cwili na rozwidlenie, jak tam wiało .... masakra , wiatr był z kierunku mniej wiecej zachód, w życiu tak szybko nie robiłem podjazdu na szczyt........ super fajna sprawa , no ale do czasu jak koła zaczęły grzęznąc w miękkim śniegu.

Jakoś doczołgałem sie na szczyt i jest !!!! widoki jak zwykle super, choc pogoda chmurzasta była bardzo, no i ten pieruński waiatr...dobrze że nie padało .

Nie stałem za długo, pare fotek i jazda w dół ......a tutaj było ciekawie .

Nie jeździłem po górach i lasach chyba z 2 lata jak nic , tylko szosa z racji produkcji i testowania kół szosowych , no i trzeba było przypomniec sobie jak delikatnie przychamowywac , na mokrych kamieniach , jak dupeczke za siodełko sie zsuwa . i inne takie tam niuanse techniczne... w każdym razie zjechałem ! , na sztywniaku !!! troche miękki miałem hampel z tyłu bo experymentalne klamki załozyłem , ale wszystko było pod kontrolą , jednak nie zapomina sie lat spędzonych na mtb ....

Z wyjazdu jestem zadowolony , zrobiłem zakładaną trase , rower sprawił sie dobrze , no moze niestety czasem przód podbijał na podjeżdzie , a pod koniec stwierdziłęm że to mało , szkoda ze nie conajmniej 2 razy więcej trasy , ale mamy połowe grudnia , nie ma co szalec , heheheheh .

Polecam traske na wypad na rowerku albo piechotą , widoki cudne, na górze , powietrze czyste .

Do następnego ...hardcora....

https://picasaweb.google.com/1130783713 ... 5919133346" onclick="window.open(this.href);return false;


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 13 grudnia 2015, 23:02

Spike, super wyjazd piękne miejsca pod koniec ekstra fotki :brawo: :brawo:


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Post autor: Spike » niedziela, 13 grudnia 2015, 23:46

aaa z góry dziekuję , i czekam na Twoją relacje , wszak nabyłeś rower i ??? :roll:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 13 grudnia 2015, 23:47

Spike pisze:i czekam na Twoją relacje , wszak nabyłeś rower i ?
jeździłem ale tylko po Krakowie na wiosnę znowu ruszę ale np. do Puszczy Niepołomickie :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
emilos66
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1400
Rejestracja: niedziela, 23 września 2012, 17:32
Imię: Emil
Ulubione grzyby: Mleczaj rydz
Lokalizacja: Białystok
Pochwalił: 25 razy
Pochwalony: 323 razy

Post autor: emilos66 » poniedziałek, 14 grudnia 2015, 19:26

Spike, dobra robota :D i ja ostatnio dwa dni temu trochę moją meridę zabłociłem, tylko 15 km ale za to w grudniu :P


Pozdrawiam ;)

Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Post autor: Spike » poniedziałek, 14 grudnia 2015, 20:35

zobacze jak bedzie w weeknd teraz , jest sznasa ze polece w góry znowu , gdzie ? no mam pare opcji do wyboru :roll:

a jutro może wam wrzuce galerie z rowerem z 1989 roku jaki odbudowałem, odczyściłem i odpicowałem , bedzie lekki szok , obiecuje ...


Awatar użytkownika

Autor tematu
emilos66
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1400
Rejestracja: niedziela, 23 września 2012, 17:32
Imię: Emil
Ulubione grzyby: Mleczaj rydz
Lokalizacja: Białystok
Pochwalił: 25 razy
Pochwalony: 323 razy

Post autor: emilos66 » środa, 16 grudnia 2015, 14:50

Oki czekamy na photo


Pozdrawiam ;)

Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

20.12.2015 Turbacz Ultra Race

Post autor: Spike » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 00:45

A miałem sobie dzisiaj pojechać lajtowo szutrami dookoła Mogielicy ...... no i pojechałem , tylko szutrów nie widziałem dzisiaj ani jednego....

Pomysła na ten odpał wpadł mi dzisiaj z rana ...Turbacz , szlakiem , który jest wymagajacy bo czarny i go dobrze znam.

Charakteryzuje się on wybitnie przełajową charakterystyka , wkólko podjazdy i zjazdy albo kawałek wypłaszczenia no i podłoże ...czego byśmy sobie nie życzyli to jest !

Jak widać błoto z gliną gdzie nawet stanąć sie nie da , śnieg , i zlodowaciałe połacie na trasie i wszechobecna kamienie .

Całość dopełniają olbrzymie dziury z wodą .... breją gdzie dno nie wiadomo gdzie jest .

Cała trasa przetyrałem , w wielu miejscach trzeba było podejść - takie krotkie sztywne kawałki , bo albo glina uniemożliwiała podjechanie , albo np wąwóz lodowy , gdzie podpierałem sie rowerem bo lodu było ...mase .

Rekompensowały te niewygody piękne widoki na Podhale i Tatry , przepiękne , cudne , no ale trzeba było przeć do przodu bo czas leciał a słonko krotko świeci o tej porze roku .

Polecam trase każdemu kto lubi smak błota z bidonu i zgrzyt między zębami .

Polecam zakładać nowe klocki i dobrze nasmarować łańcuch , mój pod koniec już zdychał i rzęził jak sieczkarnia .

Co wiecej , ja jestem zadowolony , nie zmęczyłem sie nawet stosunkowo , jakoś dzisiaj łatwo mi szło , może te 2 lata spedzone na treningach szosowych teraz sie przydały ....

Wracałem ostatnie pół godziny zjazdu w totalnej ciemności , las , wąwozy w lesie, ciemno ... to jeszcze nic ale tam jest mgła , 10-20 m widocznosć ....jak wypadłem na polanke za lasem okrzyk szczęscia - trafiłem .....nie pomyliłem ścieżek!

Rower do auta , grzanie na full i jazda ...ET GO HOME !


https://picasaweb.google.com/1130783713 ... 5698010994" onclick="window.open(this.href);return false;

I ciągle sie zastanawiam , dlaczego mnie spotykają takie przyjemności ???



Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Post autor: Spike » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 00:48

a teraz obiecane fotki z renowacji rowerka z gatunku retromtb , rocznik 1989.
Ten rower to rzadkosć w na tym osprzęcie , zwłaszcza hamulce .
Kupilem go w miare dobrym stanie i po godzinach trudu teraz wyglada tak .....

https://picasaweb.google.com/1130783713 ... 7184093250" onclick="window.open(this.href);return false;


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 08:04

Spike pisze:20.12.2015 Turbacz Ultra Race
Gratulacje udanej wyprawy - zdjęcia jak zwykle super !


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 08:04

Spike pisze:20.12.2015 Turbacz Ultra Race
Gratulacje udanej wyprawy - zdjęcia jak zwykle super !


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Post autor: Spike » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 08:31

no moze nie aż tak jakościowe, bo nie zabieram aparatu w trase, tylko komórką cykane, plecak ogranicza troche ruchy .

Za tydzień biore warszawiaków na Luboń szlakiem od zajazdu , czyli całe pasmo Lubonia pojedziemy towarzysko .


Awatar użytkownika

Autor tematu
emilos66
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1400
Rejestracja: niedziela, 23 września 2012, 17:32
Imię: Emil
Ulubione grzyby: Mleczaj rydz
Lokalizacja: Białystok
Pochwalił: 25 razy
Pochwalony: 323 razy

Post autor: emilos66 » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 14:18

Spike, ekstra odcinek specjalny (najbardziej mi sie podobało Turbacz 20.12.2015>Zdjęcie 13 z 55) :) hardcore


Pozdrawiam ;)

Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Luboń 27.12.2015

Post autor: Spike » czwartek, 31 grudnia 2015, 10:28

no ! a w tą co była niedziela pojechaliśmy na Luboń .
Zrobiliśmy całe pasmo, szlakiem od Zakopianki do schroniska i nazad.

Trasa króciutka ok 17 km , i w miare lekka bo i towarzystwo było takie, co pierwszy raz z rowerami w góry pojechało , więc musiałem trase opracować taka, aby byli zadowoleni , a nie narzekali .


https://picasaweb.google.com/1130783713 ... 8740768130" onclick="window.open(this.href);return false;

Trase można polecać jakby ktoś pierwszy raz chciał sie zmierzyc z jazdą mtb po górach a już jest w miare dobry .


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat