Myśliwi osiągnęli swoje

Apele - Prośby - Przestrogi - Oferty handlowe - Zaproszenia - Informacje
Awatar użytkownika

Autor tematu
jurekli
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 638
Rejestracja: środa, 30 sierpnia 2006, 13:59
Ulubione grzyby: rydze, prawdziwki, opieńki
Lokalizacja: Wrocław
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 22 razy

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: jurekli » czwartek, 4 stycznia 2018, 12:19



Awatar użytkownika

Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Bobik » czwartek, 4 stycznia 2018, 16:57

Ja pierdziu !! !! !!


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Nadir » sobota, 6 stycznia 2018, 05:45

To się zwyczajowo nazywa "robić z igły widły". Czytajmy dalej szmatławce i przejmujmy się tym co sobą prezentują, a będziemy chodzić w butach, ale piętami do przodu.


Awatar użytkownika

Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Bobik » sobota, 6 stycznia 2018, 08:48

Nadir - niestety, ale to jest prawda. Żeby było ciekawiej, to wprowadzono te przepisy pod płaszczykiem przepisów sanitarnych o odstrzale dzików. Dam Ci dobrą radę - kup sobie odblaskową kamizelkę, żeby Cię nie odstrzelił jakiś pijany kumpel Szyszki. :diabel:


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Zenit » sobota, 6 stycznia 2018, 10:31

Bobik pisze:QR_BBPOST Dam Ci dobrą radę - kup sobie odblaskową kamizelkę, żeby Cię nie odstrzelił jakiś pijany kumpel Szyszki.
bez wprowadzenia tego przepisu dwa tygodnie temu wszedłem za tablice z informacją o polowaniu mając świadomość że w takiej kamizelce zobaczą mnie jak będą strzelać. Nikt nie strzelał nie było żadnego polowania. Tak jak myśliwi mają już takie przepisy to i mają obowiązki na takich tablicach powinien być wymieniony termin tego polowania . Nie powinno być jak ze znakami drogowymi remont zrobiony a ograniczenia dalej wiszą. Dla grzybiarzy to nie powinien być wielki problem bo polowania są raczej w listopadzie i grudniu gdy już mało z nas chodzi za grzybami. Miesiąc temu byłem na Podkarpaciu na grzybobraniu spotkałem myśliwych ale nikt mi nie zwracał uwagi nie wyrzucał z lasu teraz gdybym i spotkał w lesie a nie widziałbym wcześnie tablic informacyjnych to ja bym ich opierniczył za to że nie ostrzegli mnie. Mają prawa to niech mają i obowiązki.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: sectroyer » sobota, 6 stycznia 2018, 10:34

Pal licho las, oni mogą przyjść na prywatną działkę "se postrzelać" :) Sorry, ale moja ziemia to moja własność :)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Zenit » sobota, 6 stycznia 2018, 10:36

sectroyer pisze:QR_BBPOST Pal licho las, oni mogą przyjść na prywatną działkę "se postrzelać" Sorry, ale moja ziemia to moja własność
no w przypadku gdy dziki będą robić ci na Twojej działce orkę i będą wchodzić do miasta jak do lasu ? Nie kocham myśliwych - wiem że wśród nich są dobrzy i źli. Myśliwi byli od dawien dawna i tak jak leśnikom nie zależy na ucięciu gałęzi na której siedzą robią co trzeba, czasami lepiej czasami gorzej ale to nie grzybiarze dokarmiają zwierzynę w lesie a myśliwi.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Jozefg
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 503
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 09:32
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwalił: 22 razy
Pochwalony: 216 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Jozefg » sobota, 6 stycznia 2018, 15:49

Poczekajmy trochę aż myśliwi zaczną rolnikom pola tratować , zobaczymy ile będzie awantur i spraw sądowych.
Dopiero wieś zobaczy co to znaczy "dobra zmiana""


Awatar użytkownika

Bukowy
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 481
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 19:27
Imię: Wojtek
Ulubione grzyby: Prawdziwki, zielonki
Lokalizacja: Szczecin
Pochwalił: 246 razy
Pochwalony: 255 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Bukowy » sobota, 6 stycznia 2018, 16:46

Czytałem już o tej ustawie. To czy myśliwi mają prawo usunąć człowieka z obszaru polowań to źle?. Każdy kij ma dwa końce, ja osobiście nie chciałbym przez przypadek znaleźć się między naganką a myśliwymi i myśliwy pewnie też nie chciał by mnie postrzelić. Co prawda ma obowiązek oddać strzał gdy ma 100% pewności do czego strzela, ale zawsze może spudłować, a my możemy być na linii strzału. I co wtedy?. Pamiętajmy że polowań nie ma codziennie i że to jest ostra amunicja. Można lubić lub nie myśliwych, i ja mam względem nich mieszane uczucia. Ale to oni tak jak napisał Zenit dokarmiają zwierzynę w lesie i to oni płacą za szkody na polach. Las jest dobrem ogółu, grzybiarzy, spacerowiczów, myśliwych i przede wszystkim zwierząt. Mam 37 lat i przyznam szczerze że tylko raz spotkałem myśliwych na polowaniu, czy to aż tak bardzo w nas uderzy? ie wiem.


Niech Bóg zmiłuje się nad moimi wrogami, bo ja z pewnością tego nie zrobię
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Leszek/S » sobota, 6 stycznia 2018, 17:01

Obrona konieczna (art. 25)
Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia

A więc ... widząc takiego myśliwego na naszym polu idącego z bronią palną w naszym kierunku, możemy niechcący potraktować go jako intruza, który chce nas napaść i zastrzelić go w obronie koniecznej :lol: :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl: I po problemie :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Obrazek


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Zenit » sobota, 6 stycznia 2018, 18:02

Leszek/S pisze:QR_BBPOST A więc ... widząc takiego myśliwego na naszym polu idącego z bronią palną w naszym kierunku, możemy niechcący potraktować go jako intruza, który chce nas napaść i zastrzelić go w obronie koniecznej I po problemie
no właśnie i o tej zmianie nikt nie mówi źle :) ja to popieram :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Bukowy
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 481
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 19:27
Imię: Wojtek
Ulubione grzyby: Prawdziwki, zielonki
Lokalizacja: Szczecin
Pochwalił: 246 razy
Pochwalony: 255 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Bukowy » sobota, 6 stycznia 2018, 19:10

Leszek/S pisze:QR_BBPOST Obrona konieczna (art. 25)
Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia

A więc ... widząc takiego myśliwego na naszym polu idącego z bronią palną w naszym kierunku, możemy niechcący potraktować go jako intruza, który chce nas napaść i zastrzelić go w obronie koniecznej :lol: :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl: I po problemie :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Obrazek
Tyle że obrona konieczna nie polega na strzelaniu do ludzi tylko dla tego że weszli na teren należący do nas. Równie dobrze można by zastrzelić listonosza :lol: Widziałeś kiedyś pole lub ugór ogrodzony płotem?.
Uprawne pole, wiadomo czyjaś własność, ale mimo to można przejść przez drogi które często przez pola prowadzą. Co innego ugór lub łąka, skąd mam wiedzieć że jest czyjeś?. Tak mniej więcej brzmi art 25 „Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej, odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo ogrodzonego terenu przylegającego do mieszkania, lokalu, domu lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc – chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące".
Mimo wszystko myśliwy nie chodzi ze sztucerem wycelowanym cały czas w jakiś cel, tylko trzyma go na ramieniu.


Niech Bóg zmiłuje się nad moimi wrogami, bo ja z pewnością tego nie zrobię
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Leszek/S » sobota, 6 stycznia 2018, 20:22

Bukowy pisze:QR_BBPOST Tyle że obrona konieczna nie polega na strzelaniu do ludzi tylko dla tego że weszli na teren należący do nas.
Jeśli weszli z bronią to nie wiadomo jakie mają intencje - a myśliwi chodzą przecież z bronią :)

Bukowy pisze:QR_BBPOST Widziałeś kiedyś pole lub ugór ogrodzony płotem?.
Czyli według ciebie jeśli ktoś cię napadnie na nieogrodzonym ugorze to nie możesz się bronić ? :) Na wszelki wypadek powtykaj dookoła ugoru tabliczki - własność prywatna - nie wchodzić bo będę strzelać ! :lol:


Awatar użytkownika

Bukowy
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 481
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 19:27
Imię: Wojtek
Ulubione grzyby: Prawdziwki, zielonki
Lokalizacja: Szczecin
Pochwalił: 246 razy
Pochwalony: 255 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: Bukowy » niedziela, 7 stycznia 2018, 08:07

Leszek/S pisze:QR_BBPOST
Bukowy pisze:QR_BBPOST Tyle że obrona konieczna nie polega na strzelaniu do ludzi tylko dla tego że weszli na teren należący do nas.
Jeśli weszli z bronią to nie wiadomo jakie mają intencje - a myśliwi chodzą przecież z bronią :)

Bukowy pisze:QR_BBPOST Widziałeś kiedyś pole lub ugór ogrodzony płotem?.
Czyli według ciebie jeśli ktoś cię napadnie na nieogrodzonym ugorze to nie możesz się bronić ? :) Na wszelki wypadek powtykaj dookoła ugoru tabliczki - własność prywatna - nie wchodzić bo będę strzelać ! :lol:
Pod warunkiem że masz pozwolenie na broń :D


Niech Bóg zmiłuje się nad moimi wrogami, bo ja z pewnością tego nie zrobię
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Myśliwi osiągnęli swoje

Post autor: hittmanka » niedziela, 7 stycznia 2018, 08:44

Bukowy pisze:QR_BBPOST Pod warunkiem że masz pozwolenie na broń
i broń :D


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat